S pravdou von štartovalo na úrovni Hypnoshow, reprízové Milenky Markíze vybuchli! IQ Taxi prvýkrát tesným víťazom
11. januára 2019  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Milenky v repríze sa v prime-time ohrejú pravdepodobne len prvý týždeň, Joj prepadol porotcovský špeciál Talentu, ktorým nadviazala na podobné zostrihy zo zahraničia.

Vo štvrtok bola vo vedení Joj. Na obrazovky uviedla nateraz poslednú z pripravených noviniek, zábavnú šou S pravdou von, ktorá sa uviedla ratingom 7,1 % a podielom 20 %. Markíza sa rozhodla v off sezóne zreprízovať ani nie po roku vlaňajší jarný seriál Milenky, ktorý jej už v premiére nehral očakávané čísla a v repríze vybuchol. Prvé dve časti sa hýbali pod 5 a 4 ratingami s podielmi okolo 13 a 14 %. Televízia tak podľa všetkého veľmi skoro siahne po zmene programu.

Ešte horšie si však viedla Joj s porotcovským špeciálom Česko Slovensko má talent. Spoločne s Primou pripravila jeho štyri vydania, každý je venovaný jednému z porotcov a jeho top desať číslam z ostatnej série Talentu. Podobné špeciály vznikajú v zahraničí, typické sú pri britskom X Factore. Na prvý raz Joj prepadla podielom pod 12 %. Zlaté časy na Jednotke venované spomienke na Stana Dančiaka prekročili 10 %, v univerzálnej cieľovke ich sledovalo cez 320-tisíc divákov s podielom pod 15 %. Aj tu viedlo S pravdou von, ktoré videlo cez 430-tisíc divákov.

Podvečer sa prvýkrát do tesného vedenia dostala novinka Joj IQ Taxi. Prekročiť mala 5 ratingov s podielom cez 19 %, Rodinné prípady uhrali rovnú päťku s podobným podielom. Záchranári šli pod 16 %. Televízne noviny atakovali ratingovú deviatku s podielom okolo 28 %, Noviny ratingovo zaostali len minimálne s podielom pod 27 %. Celkovo si ich pozrelo 665-tisíc divákov a vyhrali tak deň, TN-ky sledovalo cez 530-tisíc divákov.