Reštart štartoval vlažný, famózna Vlhová ovládla večer aj na obrazovkách! Dobre vedieť podpriemerné
9. januára 2019  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Televízie večer ovplyvnil prenos slalomu na Dvojke, nástupu novej šou Joj nepomohol.

Po podvečerných novinkách Miláčikovia, Záchranári a IQ Taxi už aj Joj uviedla svoju prvú večernú januárovú novinku. Kým Markíza v pondelok predstavila nový seriál Autoškola, Joj v utorok vytiahla novú doku šou Reštart, v ktorej sa snaží po telesnej ale aj psychickej stránke zmeniť ľuďom život. Novinka nemá za sebou povzbudivý nástup, pozrelo si ju pod 6 % divákov s podielom pod 16 %. Večer však bola podpriemerná aj Markíza, ktorá s premiérou Dobre vedieť uhrala takmer 17 %, následne s reprízou prepadla výkonom len pod 13 %. Jednotkou bola v tom čase Joj s novým seriálom 911, ktorý šiel pod 16 %.

Po 20:30 sa však z líderstva tešila Dvojka. Famózny triumf Petry Vlhovej v slalome si nenechalo ujsť 7,5 % divákov, čo pre druhé kolo pretekov znamenalo podiel pod 21 %. Lyžovanie viedlo aj v celkovom publiku, keď ho sledovalo cez 460-tisíc divákov.

Aj podvečer zasiahlo do sledovanosti lyžovanie, prvé kolo slalomu v komerčnej cieľovke uhralo 14,5 %. Rodinné prípady v tom čase šli pod 20 %, IQ Taxi sa dostalo pod 19 %. Joj sa zatiaľ darí držať značné zlepšenie od 17. hodiny oproti minulým mesiacom, Záchranári jej ale klesli nad 15 %. Televízne noviny sa dostali pod 29 %, Noviny na 26,5 %. Celkovo boli správy Joj najsledovanejším programom dňa so 655-tisíc divákmi, TN-ky ich mali 595-tisíc. U mladých divákov najvyššie z dňa vyskočili Televízne noviny s ratingom pod 10 %.