Prvý máj prial Hornej Dolnej, poskočila na druhý najlepší výkon roka! Cez deň sa darilo Joj
2. mája 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Ku komediálnemu seriálu sa počas sviatku vrátila časť divákov.

V dosiaľ najslabšej sezóne od štartu si Horná Dolná vo sviatočný deň polepšila. Na 1. mája jej sledovanosť oproti minulému týždňu vzrástla o takmer 1,5 ratingu na 11,6 % s obdobným podielom ako pred týždňom pod 29 %. Pre seriál ide o druhý najlepší rating roka, vyššie bol iba pri štarte tejto série, kedy prekročil 12 ratingov. Už o týždeň však rapídne spadol. Joj vo sviatočný pondelok vymenila Inkognito za premiérovú komédiu Divoká dvojka, dostala sa s ňou cez 7 ratingov s podielom takmer 20 %. Hrbáč na Jednotke v 12+ atakoval 11 %.

Farma prekročila 23 %, Kredenc uhral opäť podpriemer s výkonom cez 18 %. Z menších Vymenené životy dosiahli 6 %, Nekonečná láska 4,5 %. Svätý na Dajto šiel cez 4 %, Rituál na Plus uhral štvorku. Kriminálky na Wau atakovali 3 a 4 %.

Počas dňa sa výraznejšie darilo Joj, s prvou trojicou filmov bola silným lídrom. S Markízou sa dorovnala po 15. hodine, podvečer už bola lídrom Pyšná princezná s podielom tesne nad 20 %, animovaná rozprávka Kráska a zviera na Joj uhrala 16 %. Vďaka vydarenému dňu sa Joj celodenne napriek strate v prime-time dostala pod 19 % a za Markízou zaostala len o tri podielové desatiny.

V spravodajskej časti večera boli vpredu Noviny, v podieli dosiahli 27 %, Televízne noviny podliezli 25 %. Najsledovanejším programom dňa sa stala Horná Dolná, v celkovom počte divákov zas najviac odskočili Noviny a Najlepšie počasie, ktoré bolo na vrchole dňa.