Prví porotcovia Superstar známi! Markíza opäť zlomila Haberu, do šou už viac nechcel
6. apríla 2015  //  Aktuálne, Showbiz  //  Bez komentárov

Spevák už do talentových súťaží nechcel, nakoniec do poroty Superstar zasadne aj po siedmy raz.

Markíza s Novou po neveľmi úspešnom pokuse s novou érou Superstar pôjdu tento raz na absolútnu istotu. Kým Joj musela v Česko Slovensko má talent siahnuť po zmenách, Markíza sa pripravuje na Superstar v starej silnej zostave. Ešte začiatkom marca sa jej podarilo angažovať ako moderátora novej série šou Martina “Pyca” Rauscha, ktorý sa do šou vracia po dlhých ôsmich rokoch, a nič na náhodu nenechá ani pri porotcovskej zostave.

Známi sú už prví porotcovia nového ročníka Superstar, ktorými sa stanú za Česko Marta Jandová a za Slovensko Paľo Habera. Tomu sa podľa medializovaných informácií priveľmi nechcelo už do predchádzajúcej série v roku 2013, pričom v predchádzajúcich rokoch otvorene povedal, že viac do Superstar ani podobných projektov nepôjde a to ani pre peniaze. Za sebou mal okrem speváckej šou aj porotcovanie v Slovensko má talent a Talentmanii. Nakoniec však svoje rozhodnutie mení nie jeden ale hneď dvakrát. Markíza s Novou tak v rozpočte k šou šetria zatiaľ len na výhre pre víťaza. Tá sa oproti predchádzajúcemu ročníku stenšila o štvrtinu na celkových 75 000 eur.

“So Superstar to tu všetko pred niekoľkými rokmi začalo a ja som mal to šťastie, že som bol pri tom. Dali sme šancu mnohým spevákom a speváčkam. Niektorí ju využili, niektorí zahodili, ale pre mňa bolo vždy najdôležitejšie zistenie, že v každom ročníku sú ľudia, ktorí sú tak dobrí a talentovaní, že si zaslúžia dostať v živote príležitosť.  Som rád, že aj tento rok znovu dáme niekomu šancu, že budem znova pritom a budem dúfať, že ju poriadne využije. Teším sa na to,” cituje Haberu Markíza.

Paľo Habera je tak jediným menom v histórii Superstar na Slovensku a v Česku, ktoré sa v šou vyskytuje bez pauzy od úplného začiatku. Do poroty zasadne po siedmy raz. Marta Jandová sa členkou poroty stane po druhýkrát, premiéru mala v prvej federálnej verzii v roku 2009. “Na Superstar sa veľmi teším. Nielen preto, že je to dobrá súťaž, v ktorej každý, kto má talent, na seba môže upozorniť a tým si splniť nejaký sen, ale tiež preto, že som mala v roku 2009 v Superstar svoju prvú porotcovskú skúsenosť a vrátim sa tak o šesť rokov späť. Bude mi opäť 34,” povedala s úsmevom speváčka.

Jandová v porote takmer s istotou nahradí Ewu Farnu, ktorá bola jedinou ženskou členkou poroty v predchádzajúcom ročníku. Zostavu spoločne s Haberom vtedy doplnil Ondřej Soukup. Celkovo štvrtý federálny ročník súťaže bude bez prekvapení režírovať dvorný režisér veľkých šou Markízy a Novy, Pepe Majeský.