Sledovanosť: Inkognito oproti štartu nabralo divákov, čo na to Búrlivé víno? Kredenc jasným lídrom!
26. mája 2015  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Polepšiť si oproti predchádzajúcemu pondelku dokázali oba hlavné programy večera.

Joj od polovice mája po dlhšom čase obohatila program o zábavnú reláciu a táto stávka sa jej vypláca. Staronové Inkognito už pri štarte dokázalo uspieť, pričom podľa našich informácií s druhou časťou ešte zosilnelo, keď ho malo sledovať 8,3 % divákov s podielom 23,8 %. Oproti štartu ide o nárast ratingu o tri desatiny.

Sledovanosť ovplyvňovalo aj škaredé počasie, vďaka ktorému celkovo televízie vďačili za väčšiu pozornosť divákov. Rástlo totiž aj Búrlivé víno, ktoré tak obhájilo v pondelok pozíciu jednotky na trhu popri Inkognite, keď seriál malo sledovať 8,7 % divákov s podielom 24,9 %. Búrlivé víno rástlo medzitýždenne o štyri desatiny. Takéto výsledky už Markíze prinášajú aspoň priemer stanice, stále však ide o prepad približne dvoch ratingov oproti minulej jari. Pre Joj je výsledok Inkognita výrazný nadpriemer, ktorý minulú jar počas týždňa dosahovať nedokázala.

Markíze sa darilo aj s nasledujúcim Kredencom, ktorému pomohlo vyvrcholenie Inkognita tento raz už krátko po 22-hej. Časť divákov prepla na skeč šou, ktorá sa mohla tešiť z ôsmich ratingov a vysokého podielu 28,9 %. Panelák v tom čase priniesol Joj aspoň priemer s atakovaním 17 %.

Z menších staníc bola po ôsmej najvyššie Plus. Jej Profesionáli aj v niekoľkej repríze stále fungujú, v pondelok atakovali až 8 %. Nasledujúce kriminálky CSI prekročili 5 a 6 %. Nad piatimi percentami bola aj snímka Swordfish: Operácia Haker na Dajto, Mentalista Domy tento raz uhral nad 4 %. Vysoko najmä s druhou časťou vyskočila Zakázaná láska s podielmi pod 6 a nad 11 %.