Prázdniny odštartovali druhú sériu pri sile, vrátili sa ako jasný líder! Na čele dňa naďalej Oteckovia
22. februára 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Rodinný seriál Joj si po takmer ročnej pauze udržal väčšinu divákov, novú sériu odštartoval vo vysokom vedení.

Po Siedmom nebi už Joj doplnila štruktúru aj o ďalší svoj sezónny ťahák Prázdniny. Minuloročný hit, ktorý sa zaradil k najsledovanejším programom roka, dokázal potvrdiť vlaňajší úspech aj pri rozbehu druhej série, ktorej prvú časť si malo pozrieť 9,5 % divákov s podielom 27,3 %. Prázdniny sa tak udržali podielovo aj ratingovo blízko úrovne spred roka, kedy sa ale bežne držali okolo 10 ratingov. Stredajší večer ale ovládli, keď Chart Show zaostala o približne tri ratingy výkonom takmer 6,5 % a podielom necelých 19,5 %, Liga majstrov na Jednotke tentokrát až tak nevyskočila, hýbala sa pod 8 a nad 9 %.

Medzi menšími stanicami opäť dominovali Matky a dcéry podielmi pod 8 a okolo 9 %, Equalizer na Dajto mal prekročiť 5 %. Plus rozbehla premiéry seriálu Hawaii 5.0, ktorý skončil ale vlažný podielmi 3 a 4 %, kriminálky v rovnakom čase vysiela aj Wau, ktorá skončila vyššie, keď Vtierka Castle prekročia 4 %, CSI New York mala ísť pod štvorku a Myšlienky vraha atakovať až 5 %.

Najsledovanejším programom dňa sa opäť stali Oteckovia, ktorí mali atakovať až 11 ratingov s podielom 36 %. V podvečernom čase tak vládnu naďalej. Moja mama varí lepšie ako tvoja mala ísť pod 15 %. Televízne noviny atakovali až 31 %, Noviny sa dostali nad 22 %. Celkovo ich malo vidieť 565-tisíc divákov, TN-ky o dvadsaťtisíc divákov viac, najsledovanejším programom dňa sa však stalo Najlepšie počasie.