Pondelňajšie programy pri chladnom počasí mierne rástli, Susedia však potvrdili pád! Celkovo ich už predbehli aj Oteckovia
25. septembra 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Susedia si začínajú zvykať na nové priemery, Inkognito sa popri nich vrátilo na svoje čísla.

Piata séria Susedov na priemery z jari už nestačí. Po minulotýždňovom páde seriál potvrdil pokles, keď napriek ratingovému nárastu na 9 % dosiahol podiel pod 25 %. Inkognito rástlo tento pondelok rovnakou mierou ako Susedia, s ratingom nad 7 % šlo podielovo pod 21 %. Televíziám aktuálne už pribúdajú diváci na základe ochladenia, aj práve preto sa podiely na trhu programov napriek ratingovému nárastu veľmi nepohli. Susedia už začínajú v celkovom publiku dosahovať len vlažné podiely, podobne ako Horná Dolná, v počte divákov ich celkovo videlo cez 420-tisíc, Inkognito ich malo 505-tisíc. Susedov už pritom v celkovom publiku predbehli podvečerní Oteckovia, tých si malo pozrieť v pondelok cez 450-tisíc divákov.

Farma po Susedoch na priemery Markízy nestačí, tento týždeň sa hýbala okolo 18 %. Opäť ju predbehlo reprízové Inkognito, ktoré malo ísť pod 23 %. Menšie stanice v pondelok dosahovali podobnú úroveň, zhodne sa hýbali zväčša okolo 4 %.

Spomínaní Oteckovia v komerčnej cieľovke šli podielovo pod 37 %, na svoje čísla spred krátkodobého nasadenia Hoď svišťom sa už vrátila Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá šla pod desiatku. Už budúci týždeň ju však chce Joj opäť presunúť, a to na 16:50, keď na 17:50 plánuje zaradiť premiéry Súdnej siene. Práve mimo konkurencie Mojej mamy však Oteckovia, paradoxne, vyskočili najvyššie, minulý pondelok aj utorok, kedy proti nim bežal Hoď svišťom, sa hýbali až okolo 41 %. Hneď v ďalšie dni po návrate Mojej mamy na 18. hodinu Oteckovia postupne mierne klesli.

Televízne noviny v pondelok prekročili 27 %, Noviny si pripísali podiel okolo 21 %. Celkovo správy Joj sledovalo cez 560-tisíc divákov, za celý deň ich predbehlo už len Počasie Markízy, ktoré bolo najvyššie aj komerčnej cieľovke pred Susedmi. TN-ky si pozrelo spolu cez 510-tisíc divákov.