Nečakaný obrat, Naši vo finále série na minime! Neúspešný MasterChef vrcholil za Inkognitom
24. júna 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Komediálny seriál Joj držal vysoký štandard celú jar, výrazne stratil až s poslednou epizódou série.

Naši prekvapivo vo finále prvej série spadli. Seriálu sa nepodarilo udržať vyšší podielový štandard, keď s poslednou premiérovou epizódou tejto sezóny klesol pod 21 % a šesť ratingov. Seriál sa bežne držal nad úrovňou 23 – 26 %, rating kolísal v závislosti od počtu divákov pri obrazovke.

Tento týždeň náhlym skokom posilnilo Dobre vedieť!, ktoré ešte minulý týždeň o 20:30 siahalo len na 20-tku. Tento štvrtok už stúplo na 26,5 % pri vyše siedmich ratingoch, čo šou vynieslo post najsledovanejšieho programu dňa. Do finále sa okrem Našich dostal aj jeden z najväčších prepadákov sezóny MasterChef. Ten v závere uhral jeden zo svojich štandardných ratingov ešte z času 20:30, keď ho sledovalo 5,5 % divákov, vďaka čomu si polepšil podielovo pod 21 %. Inkognito však bolo lídrom, atakovalo šesť ratingov s podielom cez 21 %.

Na ďalších staniciach sa večerný film Plus Elektra ťahal až k 8 %, Dr. House na Doma sa dostal pod 5 %, prvý diel Kúsok zo mňa zas pod šestku. Dajto na tom bolo podobne s filmom Priamy zásah a podielom pod 6 %.

Podvečer je tento týždeň situácia divoká, podobne ako medzitýždenne večer. Susedské prípady po tom, čo v stredu prepadli s podielom 14 %, razom skočili tesne nad 22 %, pričom Moja mama varí lepšie ako tvoja klesla s podielom málo nad 17 %. Televíziám nerobil konkurenciu futbal. Ratingovo aj tentokrát vyhrala s hlavnými správami Joj, v podieli Noviny šli pod 26 %, Televízne noviny cez túto hranicu.