Milenky sa rozlúčili na svojich číslach no vlažné, všetky piatkové programy už vedľa seba!
28. mája 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Všetko, čo mám rád dotiahlo Čo ja viem, to zas udržalo blízky kontakt s Milenkami. Tie sa v piatok s televíznymi obrazovkami rozlúčili.

Markíza v piatok ukončila svoj veľký jarný ťahák Milenky. Dramatický seriál, s ktorým chcela u divákov výrazne zabodovať, sa nakoniec v piatkovom prime-time usadil len okolo priemerov, ktoré mu patrili aj v samotnom finále. So záverečnými časťami sa Milenky hýbali okolo a pod siedmimi ratingami, s posledným dielom uhrali výkon 6,7 % pri vlažnom podieli 20,1 %. Stále však platí, že od konca Prázdnin na Joj sa Milenky dostali do čela piatkového večera a zotrvali na tejto pozícii až do konca.

Čo ja viem si tento piatok malo pozrieť 6,3 % mladších divákov s podielom okolo 19 %, dotiahnutie konkurencie potvrdila šou Všetko, čo mám rád, ktorá dosiahla 6 ratingov s podielom pod 19 %. Všetko, čo má Ander rád šlo cez 19 %. Markíze už film po Milenkách nevyšiel, snímka Ukradli mi bábätko prepadla s podielom len cez jedenásť percent. Cestou necestou na Jednotke dosiahlo v komerčnej cieľovke 10,5 %. V celkovom publiku večer viedla šou Joj s vyše 470-tisíc divákmi, Čo ja viem ich malo 390-tisíc. Milenky finišovali na úrovni 308-tisíc divákov, oproti štartu tak stratili takmer dve stovky tisíc divákov, keď si ich vtedy zaplo 496-tisíc divákov.

Z menších staníc Profesionáli prekročili 7 %, Dobrý ročník na Plus na nich nadviazal podielom 6,5 %. Tajomstvo dračej hrobky na Dajto tesne preliezlo podiel 4,5 %, Správne dievča na Doma sa zastavilo na tejto hranici. Dr. House na Wau atakoval 4 %, nasledovné kriminálky Skorumpovaní poliši a Motív šli nad a pod 2 %.

Oteckovia podvečer šli pod vysokých 38 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala okolo 13 %. Televízne noviny prekročil 31 %, Noviny šli pod 21 %. Celkovo ich videlo vyše 450-tisíc divákov, Televízne noviny zas 445-tisíc.