MasterChef pri štarte úplne vybuchol, bol až trojkou! Spadla aj Farma, stanice Joj lídrami večera
6. apríla 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Markíza si od tohto týždňa sľubovala posilnenie sledovanosti, dosahuje však presný opak.

Po presune Búrlivého vína na 17:50 končí nateraz aj ďalší krok lídra neúspechom. Markíza sa rozhodla od tohto týždňa odsunúť Farmu v utorky a štvrtky až k desiatej hodine a pol deviatej odštartovať druhú sériu kuchárskej šou MasterChef. Od zmien si sľubovala posilnenie accessu s vínnou ságou, nadpriemery s MasterChefom a preliatie väčšiny divákov Farmy do neskoršieho času, kde by vyskočila aj s podielom. To sa však v prvý deň nového nastavenia nestalo.

MasterChef totiž s úvodnou časťou druhej sezóny, ktorú už Markíza vyrába sama, hlboko prepadol. Jeho rating sa mal zastaviť len na úrovni 5 % s výrazne podpriemerným podielom 14,1 %. Šou brala najmä RTVS s reláciou Nikto nie je dokonalý, ktorá bola dokonca v komerčnej cieľovke dvojkou na trhu a porazila MasterChefa. Ten značne rástol až po jej skončení. V ratingu šou Jednotky prekročila päťku s podielom pod 15 %. V 12+

Lídrom večera bola Joj so Zoo, ktorá uhrala pod sedem ratingov s podielom 19 %. Len o málo rástla oproti pondelku, čím opäť potvrdila, že už aj v konkurencii premiérovej Hornej Dolnej dokáže uhrať svoje číslo. Po 21:40 sa do vedenia dostala Markíza s Farmou, ktorá ale nepriniesla želaný úspech. V ratingu sa totiž dostala na 6 % s podielom nad 24 %. O 20:30 sa pritom začala stabilizovať nad 8 ratingami, ťahala sa aj k 9-tke. Sitkom Dovidenia, stará mama v utorok prepadol, keď sa ťahal len k 12,5 %. Televízie v tomto čase ovplyvňovala Liga majstrov na zahraničných staniciach.

Markíza sa nateraz v celkových výkonoch oslabila, a to za viac peňazí. Rating MasterChefa vedelo uhrať aj Búrlivé víno, ktorého súčasné výkony o 17:50 zas bez problémov dosahovali reprízoví Susedia. Vínna sága si totiž v utorok nepolepšila, keď zopakovala pondelňajší rating 2,7 % s podielom len pod 17 %. Druhý slabý deň mala Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom cez 19 %. Opäť svoje bral okrem teplého počasia hokej, semifinále hokejovej Tipsport ligy na Dvojke uhralo v komerčnej cieľovke podiely okolo 9, 11 a 9 %. V rámci spravodajstiev sa Televízne noviny dostali na 28 %,  nedarilo sa Novinám, ktoré sa prehupli len cez 21 %.

Alternovala ich v tom čase ale Plus, ktorá vysoko vyskočila s Profesionálmi pri podieli takmer 9 %. Aj s nasledujúcim filmom RoboCop udržala líderskú pozíciu medzi menšími stanicami, uhrala s ním takmer 7 %. Mačacie zlato na Dajto sa dostalo na 5 %, silná bola Wau s kriminálkami Vtierka Castle a CSI Las Vegas pri podieloch cez 3 a pod 4 %. Oba seriály porazili Domu, Mentalista atakoval trojku, telenovela Kúsok zo mňa sa s prvou časťou dostala hlbšie pod 3 %.

Vďaka rozdielu v spravodajskej časti večera sa Markíza udržala na poste lídra v prime-time, avšak len o dve desatiny. V rámci skupín bola večer lídrom Joj Group s náskokom takmer 1,5 ratingu.