Markíze ponovoročné filmy zahrali maximá, vyskočila aj viac ako v ich premiére! Joj uspela s novým seriálom, vystrelili Noviny
4. januára 2019  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Markíze sa so stredajším a štvrtkovým filmom podaril nevídaný úspech, s ich reprízami dorovnala aj predčila ich výkony v premiére.

V stredu večer jasne dominovala Markíza. V poradí už štvrtá repríza filmu Dovolenka za trest jej vyskočila na dosiaľ najlepšie čísla tejto snímky, keď si ju malo pozrieť 11,4 % divákov s podielom až cez 28 %. Film Markíza od jeho premiéry nasadzuje pravidelne po pol roku, so všetkými reprízami vo februári a auguste minulého roka aj auguste 2017 sa hýbala okolo siedmich ratingov. Premiéru mal film na 2. sviatok vianočný v roku 2016, vtedy si ho 26. decembra pozrelo 9,8 % divákov s podielom 24,5 %.

Joj bola v stredu s reprízovým filmom Siedmy syn vlažná, dostala sa nad 6 ratingov s podielom 15 %. Jednotka ponúkla svoju sviatočnú dvojdielnu klasiku Mastičkár, v univerzálnej cieľovke zahrala nadpriemer s vyše 14 a pod 21 %. V komerčnej cieľovke konkurovala Markíze a Joj podielmi okolo osem a jedenásť percent.

Aj vo štvrtok sa podarilo Markíze s filmom uspieť. Tentokrát ponúkla druhú reprízu komédie Stážista, ktorá dorovnala výkon svojej premiéry spred vyše roka, keď prekročila 9 ratingov s podielom pod 25 %. Rovnaký výsledok dosiahla v premiére v decembri 2017. Repríza v televízne slabom júni minulého roka prekročila 5 ratingov s podielom okolo 19 %. Joj vo štvrtok večer uviedla pilotné časti nového akvizičného seriálu 911, ktorý bude následne ponúkať v utorky po novej šou Reštart, podarilo sa jej uspieť s ratingami dvakrát okolo 7,5 % a podielmi pod a nad 19 %. Pripomenula sa aj Jednotka, ktorá s filmom Čo sme komu urobili? dosiahla share okolo 13 %, v univerzálnej cieľovke to bolo podobne, takmer 14 %.

Najsledovanejším programom spomínaných dní sa stali štvrtkové Noviny, ktoré najtesnejšie predbehli Dovolenku za trest a vystrelili na rating 11,5 % s podielom pod 32 %. Televízne noviny boli o rating nižšie s nadpriemerným podielom pod 30 %. Podobný rating zahrali TN-ky aj v stredu, Noviny boli od štvrtkového výkonu o približne dva ratingy nižšie. Noviny zo štvrtka sa zároveň stali najsledovanejším programom aj v celkovom publiku, keď si ich pozrelo spolu pod 720-tisíc divákov.