Markíza v sobotu pohorela: Duel Farmy podpriemerný, Joj lídrom! Dvojičky v repríze vyššie než ich premiéra
27. septembra 2015  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Markíza urobila rovnaký riskantný krok ako pred rokom, dosiahla aj rovnaký výsledok.

Vyraďovacia časť Farmy po prvý raz nedosiahla nadpriemer. Markíza sa rozhodla Duelom sanovať slabé soboty, v ktorých nefungovali premiérové filmy, a zároveň oslabiť Dvojičky so špeciálom Moja mama, no tento zámer jej nevyšiel. Duel Farmy mal získať rating 7,6 % s podielom len 21,3 %, čo je pre tento program hlboký podpriemer. Duely doteraz vysielané v piatky dokázali dosahovať podiely okolo 30 %. Pred týždňom dokonca Duel trhol extrémnych vyše 37 % s ratingom až 9,5 %. Vysielal sa pritom po 22-hej.

Pre lídra ide o veľký pád vyraďovacej časti Farmy. Dá sa očakávať, že o týždeň vráti Duel na piatok. Rovnaká situácia nastala pred rokom, keď Markíza zmenila zabehnuté nastavenie a uprostred sezóny odsunula pre štart Doktorov Duel z piatka na soboty. Zmenou televízia ohrozila Farmu, keď Duel v novom prostredí okamžite klesol z podielov okolo 29 – 30 % na 24,1 %. Na ďalší týždeň sa už vyraďovací diel Farmy vrátil na piatok 20:30 a Doktori, ktorí pri štarte prepadli, putovali za desiatu hodinu.

Joj naopak sobotný večer vyšiel. Dvojičky po slabšej strede v konkurencii reprízovej Hornej Dolnej stúpli, keď ich malo sledovať 8,8 % divákov s podielom 23,6 %. Seriál oproti strede, kedy sa vysielal o 22:00, nabral takmer tri ratingy, oproti úvodnej časti vysielanej v sobotu o 22:00 klesol o 1,6 ratingu. Darilo sa aj druhému dielu špeciálu Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorý sledovalo 7,5 % divákov s podielom 22,2 %. Špeciál tak prakticky udržal všetkých divákov z piatka.

Markíze sa darilo aspoň po skončení zábavy na Joj, keď filmová premiéra Bojová loď, pôvodne plánovaná na 20:30, dosiahla nadpriemerný podiel 26,7 %.

Rovnaký podiel, no už znamenajúci veľký neúspech, zaznamenali Televízne noviny. Tie sa začínajú čoraz stabilnejšie prepadať pod hranicu 30 %. Pred rokom sa pritom ešte hýbali okolo 35 %. Uškodila im opäť slabá 18-ta hodina, kde sa tentoraz nedarilo Smotánke, ktorá prepadla s podielom len 17 %. Tá v priebehu dvoch týždňov stratila až 10 podielových bodov.

Postaral sa o to najmä zvrat vo výkonnosti sobotného accessu Joj. Televízna dvojka pred týždňom zachraňovala katastrofický vývoj sledovanosti v tomto čase a vysunula doň reprízu Česko Slovensko má talent. Hneď dokázala stúpnuť aspoň k vlažným výkonom, na druhý raz už ale vyskočila nad nadpriemerných 24 %. Vysoko sa pritom darilo aj plánovanej repríze Dvojičiek, ktoré mali dosiahnuť rating až 6,8 % s podielom 26,6 %. Ide o lepší výkon, než seriál s touto časťou dosiahol v premiére v stredu. Joj sa podarilo vyhrať aj v súboji hlavných spravodajstiev, keď Noviny zvíťazili ratingovo aj podielovo s hodnotou nad 27 %.

Z menších staníc bola po ôsmej najvyššie Plus, snímka Kúpele smrti šla nad 6 %. V 12 – 54 bola Plus s filmom treťou najsledovanejšou stanicou. Tesne za ňou nasledovala romantika na Doma Deti mojej sestry s podielom 6 %, Dajto bolo slabé s La Ligou a podielmi len 1,5 a 2,5 %. Takmer identické výkony dosiahli reprízoví Lovci väzňov na Wau.