Markíza priznáva, pustiť sa do Ostrova je riziko! Aké čísla čaká? Takto bude dobrodružná šou prebiehať
30. augusta 2016  //  Aktuálne, Showbiz  //  Bez komentárov

Líder sa pustil do nákladného projektu, úspech je otázny.

Veľká dobrodružná šou Ostrov, ktorá je pre Markízu najdôležitejším projektom sezóny, štartuje už o týždeň. Novinka patrí medzi najnákladnejšie projekty lídra vôbec a je pokusom televízie priniesť na obrazovky niečo nové. Generálny riaditeľ Markízy, Matthias Settele, pre Nový čas priznal, že Markíza s Ostrovom podstúpila riziko. Dostatočnú divácku odozvu garantovanú nemá, projekt ju k pritom stál veľké peniaze. Televízia podľa zákulisných informácií očakáva vysoké ratingy, ktoré majú prevýšiť výkonnosť jarnej Farmy, keď bežala o 20:30.

Ostrov štartuje budúci utorok, nateraz ho Markíza nasadzuje až trikrát do týždňa, čo je pre formát Survivor netypické. Bežať bude o 20:30. V prípade, že by si šou neviedla tak, ako televízia očakáva, má k dispozícii náhradné projekty na pol deviatu, okrem Dobre vedieť! či Chart Show má už teraz pripravené ďalšie možnosti, s ktorými môže vyjsť do boja. Najnovšie potvrdila výrobu zábavnej novinky Hviezdna párty s Andrejom Bičanom. Na Nove tento formát pobeží až v druhom večernom slote o 21:35.

Ako bude prebiehať šou Ostrov

Šou Ostrov vychádzajúca zo známeho licencovaného projektu Survivor, rozdelí 22 súťažiacich hneď na začiatku do dvoch tímov – kmeňov. Od tejto chvíle bojujú za svoj tím v náročných disciplínach s cieľom získať jedlo, pitie či rôznu kozmetiku alebo pomôcky, ktoré im zjednoduchšia život. Zároveň sa však púšťajú do bojov o imunitu, pričom neúspešný tím zasadne na kmeňovej rade a vyberie člena, ktorý bude poslaný do vyhnanstva na Ostrov nájdete. Na tomto mieste sa odohrá duel medzi vypadnutími hráčmi a o definitívne zotrvanie v šou. Keď sa počet hráčov v súťaži dostatočne zredukuje, kmene sa spoja a od tohto momentu už bojuje každý za seba. Poslední vyradení hráči vytvoria spoločne akúsi porotu, ktorá bude v tichosti sledovať dianie. Aktívne sa doň zapojí až v závere šou, kedy sa zúčastní finálovej kmeňovej rady a volí absolútneho víťaza šou.