Jubilejnú stovku oslávili Susedia jarným rekordom! Lídrom aj Inkognito, ako sa darí novinke Klamal by som ti?
7. mája 2019  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Susedia sa od návratu opäť stali stabilnou súčasťou štruktúry Markízy, naďalej patria medzi jej najsilnejšie formáty.

Jubileum v podobe celkovo už 100. epizódy aj vrtochy májového počasia priniesli Susedom tohtosezónny rekord. Sitkom si pripísal najlepší rating v aktuálnej 6. sérii, keď vyskočili na 10,8 % s podielom 28,2 %, informovala Markíza. Seriál si tak pripomenul výkony, k akým sa po návrate usadil ešte vlani. Aktuálne sa pravidelne hýbe pod 10 aj 9 ratingami, televízii ale naďalej prináša jedny z najlepších výkonov na trhu.

Celkovo si jubilejnú časť Susedov pozrelo 512-tisíc divákov. Opäť sa lepšie darilo Inkognitu, ktoré si pozrelo 559-tisíc divákov a bolo tak lídrom na trhu. Relácia uspela podľa Stratégií aj v komerčnej cieľovke s 8,7 ratingom a podielom 23 %. Kuchyňu si malo pozrieť 7,7 % divákov s podielom 23,3 %.

V zábavnom pondelňajšom trojbloku vysiela Markíza už niekoľko týždňov aj novú šou Klamal by som ti?, ktorá je z trojičky pravidelne najslabšia. Nedarí sa jej dosahovať ani na priemer televízie, hýbať sa má najčastejšie okolo 18 %. Malo tomu byť tak aj tentoraz.

Podvečeru bez prekvapenia naďalej vládnu Oteckovia, chladné počasie opäť vyhnalo ich ratingy od úrovne okolo 7 – 8 % na pondelňajších 9,6 % s podielom 37,2 %. Spolu ich videlo 486-tisíc divákov. Súdna sieň sa má držať na vyššej úrovni ako predošlé Lucky Room, jej priemer je však okolo desiatku, ktorú mala uhrať aj v pondelok.

Najviac divákov malo v pondelok Počasie Markízy, ako jediné dosiahli na jedenásť ratingovú hranicu a celkovo si ich pozrelo podľa televízie 617-tisíc divákov. Nasledovali ich Noviny Joj, ktoré už následne ako jediný program dňa prekročili 600-tisícovú hranicu. Televízne noviny ju atakovali.