Joj vyšli víkendové filmy, v piatok a nedeľu odskočila! V sobotu rovnako viedla Markíza, Všetko, čo mám rád vlažné
14. januára 2019  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Repríza Autoškoly v nedeľu podvečer podpriemerná, Joj bez nábehu Záchranárov padlo IQ Taxi.

Piatkový večer ovládla Joj. Reprízová komédia Fakjú, pán profesor jej uspela, keď uhrala okolo 8 ratingov s podielom cez 25 %. Darilo sa jej aj v celodennom rebríčku sledovanosti, kde ju predbehlo len Počasie Markízy. Tá večer s filmom Harry Potter a “rezeň” z Azkabanu, ako sa podarilo názov filmu skomoliť v upútavke na záver Športových novín moderátorovi Petrovi Varinskému, vďaka čomu sa stal hitom internetu, uhrala takmer 6 ratingov s podielom pod 19 %. Milujem Slovensko na Jednotke uhralo vyše 11 %, v 12+ to bolo 13,5 %, kde bolo dvojkou na trhu. Relácii sa však zďaleka nedarí tak ako v minulosti, keď práve v tomto reprízovom období na začiatku roka výrazne vyskakovala.

Podvečer Rodinné prípady uhrali okolo 20 %, IQ Taxi v piatok bežalo bez nábehu Záchranárov, čo hneď zrazilo výkon kvíz šou podielom 13 %. Joj ratingovo tesne viedla s Novinami, ktoré šli pod 8 % s podielom pod 25 %, Televízne noviny boli o dve desatiny nižšie a v podieli atakovali 25 %. Noviny sa stali celkovo najsledovanejším programom dňa so 600-tisíc divákmi, TN-ky videlo cez 480-tisíc divákov.

V sobotu vyhrala celý deň večerná komédia Markízy Bezva ženská na krku, ktorá prekročia 9 ratingov s podielom cez 25 %. Joj na sobotné večery presunula z piatka šou Všetko, čo mám rád, darilo sa jej podobne ako v predošlej sezóne v piatky s podielom 15,5 %. Ratingovo uhrala vyše 5,5 %. Záhady tela už taktiež nehrajú to, čo v minulosti, podliezli 13 %, v 12+ ich podiel šiel na 14,5 %. V tejto cieľovke viedlo večer Všetko, čo mám rád s takmer 480-tisíc divákmi, Záhady tela ich mali 325-tisíc, komédia Markízy takmer 400-tisíc.

Podvečerná Smotánka sa dostala pod 22 %, polepšilo si Miláčikovo na Joj, no ostalo podpriemerné s 13,5 %. Večerné spravodajstvá bola ratingovo úplne vyrovnané, atakovali 8,5 %, pre Televízne noviny to znamenalo podiel 26 %, pre neskôr štartujúce Noviny zas takmer 25 %. Tie celkovo sledovalo takmer 595-tisíc divákov, celodenne ich predbehlo len Najlepšie počasie. TN-ky sledovalo spolu cez 545-tisíc divákov.

V nedeľu sa vrátila večer do vedenia Joj s premiérovým filmom Alibi na mieru, ktorý jej skočil nad 9 ratingov s podielom cez 25 %. Tesne sa stal najsledovanejším filmom týždňa. John Wick 2 Markíze priniesol rating cez 6 % s podielom okolo 18 %. Strážmajster Topinka napriek voľnejšej konkurencii oproti minulotýždňovému štartu, kedy valcovala Psia duša, klesol, stratil okolo 45-tisíc divákov s takmer 395-tisíc divákmi a podielom takmer 17 %, v komerčnej cieľovke uhral okolo 5 ratingov s podielom pod 13 %.

Podvečer viedlo Nové bývanie s podielom 20 %, ratingovo pritom predčilo aj večernú ponuku Markízy a Jednotky, Autoškola v repríze neuspela s podielom cez 16 %. Televízne noviny si pripísali podiel pod 27 % pri takmer 10 ratingoch, Noviny zaostali o približne pol ratingu s podielom 24,5 %. Opäť ale vyhrali celý deň s takmer 655-tisíc divákmi, Televízne noviny si pozrelo pod 580-tisíc divákov.