Jednotka zatlačila komerčné stanice, Chart Show aj Za sklom klesli! Moja mama opäť valcuje
20. októbra 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Joj znovu dominuje podvečerom, vyhráva aj so spravodajstvom.

Hlavné programy stredy po minulom týždni klesli. Chart Show stratila oproti jesennému nástupu rating, keď mala ísť cez osmičku a v podieli tesne prekročila 25 %. Za sklom druhý týždeň po sebe výraznejšie kleslo, tentoraz malo ísť nad šesť ratingov s podielom pod 18 %. Oba programy zatlačila Liga majstrov na Jednotke, ktorá v komerčnej cieľovke dosiahla v oboch polčasoch pod 5 ratingov. Podielovo uhrala okolo 11 a 14 %.

Na menších dominovali najprv Profesionáli, ktorí sa dostali až pod 8 %, neskôr však tradične vedenie prevzali Vymenené životy, ktoré šli pod 7 a 9 %. Dannyho trinástka na Dajto o málo prekročila 5 %, Vinári na Plus siahali na trojku, Moja prvá dovolenka ju prekročila. Vyššie bola Wau s kriminálkami CSI a podielmi pod 5 a 4 %.

V accesse sa opäť do výraznejšieho vedenia dostáva šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. V podieli sa dostala na 22,5 %, kým Búrlivé víno prepadlo s podielom 16 %. Markíza tak má rovnaký problém ako vlani, znovu jej k tomu padajú aj Televízne noviny, uhrali menej než 25 %. Vyrovnané im boli už Krimi s podielom nad 24 %, Noviny boli opäť najsledovanejším hlavným spravodajstvom, podielovo dosiahli na 25,5 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.