Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jarný neúspech Markízy Najväčší víťaz vo finále vyskočil do čela, dosiahol rekord! Podvečer valcovala Dvojka

Šou o chudnutí Markízy takmer v celom priebehu v utorky prepadávala, vo finále sa nakoniec vyšvihla nad čísla zo štartu.

Narýchlo pripravená šou o chudnutí Najväčší víťaz sa skončila. Markíza po vlaňajšom úspechu Extrémnych premien nechcela čakať vyše roka na ich druhú sériu a hneď pre nasledujúcu sezónu pripravila súťaž, v ktorej sa osemnástka odvážlivcov snaží schudnúť čo najviac. Šou jej nakoniec nevyšla, už pri štarte sa uviedla vlažná ratingom 7 %, následne sa usadila v okolí 5,5 % a neraz hlboko podpriemerných podieloch aj okolo 15 – 16 %. Vo finále však oproti týmto priemerom značne porástla, keď si vyvrcholenie programu pozrelo 7,1 % divákov s podielom hneď 22,5 %. Šou tak získala vo finále svoj rekord.

Najväčší víťaz bol vo finále zároveň aj lídrom, dvojkou večera bola Jednotka s futbalom Rusko – Egypt a podielmi pod 18 a takmer 20 %, Joj prepadla s Nikto nie je dokonalý, ktoré šlo len na štyri ratingy s podielom cez 12 %. Nikdy ťa neopustím na Doma uhralo vyše 6 a pod 8 %, darilo sa aj Wau s kriminálkami a podielmi okolo 5, 5,5 a pod 6 %. Najdlhšia jazda na Plus uhrala okolo 5 %, Frajeri vo Vegas na Dajto šli pod 4 %.

Podvečer úradovala Dvojka s futbalom Senegalu proti Poľsku, ktorý dosiahol od 17. hodiny podiely hneď medzi 24 – 25 %. Komerčné stanice boli ďaleko vzadu, Rodinné prípady prepadli podielom vyše 14 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja bola nižšie s 13 %. Televízne noviny dosiahli 24,5 %, Noviny len 19,5 %. Celkovo ich videlo pod 360-tisíc divákov, kým Televízne noviny vyše 325-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v celkovom publiku stal druhý polčas večerného futbalu, v komerčnej cieľovke dokázal deň ovládnuť Najväčší víťaz.