Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hypnotizér z markizáckeho ostro skritizovaného neúspechu zareagoval: Takáto bola pravda o Hypnoshow!

Hlavný aktér ostro skritizovanej relácie Markízy zareagoval na vlnu kritiky.

Hypnoshow aj na Slovensku vzbudila vášne, a to napriek tomu, že na televíznej obrazovke prakticky neuspela. Kým sledovanosť programu skončila pre televíziu sklamaním, verejnosť o šou búrlivo diskutovala, pričom väčšina názorov odsúdila šou k prepadáku s tým, že miesto zhypnotizovaných súťažiacich šlo o hercov.

Tieto názory vyvracal moderátor Hypnoshow Dano Dangl, pričom s reakciou sa pridal aj hlavný aktér programu, hypnotizér Martin Lajprík. Ten priznal, že vlna kritiky po odvysielaní programu bola obrovská, pričom ho však názory neprekvapili.

„Reakcie sú normálne, čakal som ich,“ povedal. Dokonca ich privítal. Vysvetlil to tým, že je prirodzené, že ak niečomu ľudia nerozumejú, prípadne si myslia, že by niektoré veci mali prebiehať inak, výsledok skritizujú. Lajprík, ktorý sa hypnóze venuje od roku 2012, však ozrejmil, že samotná hypnóza vyzerá inak, ako ľudia očakávajú. „Hypnóza nie je žiadny stav, nemá dokonca žiadnu hĺbku. Je to pocit automaticity, že sa niečo deje automaticky, keď máme pocit, že niečo nerobíme my. To je základný kameň hypnózy, uviedol.

Zároveň pripomenul, že hypnóza neprebieha v spánku.Ľudia, ktorí sú zhypnotizovaní, nespia, ani nie sú v nejakom stave. Veria jednoducho svojim myšlienkam, keď svoju realitu otočia tým spôsobom, ako im poviem a ako im to príde normálne,“ pokračoval. Vysvetlil tiež, že v momente, keď nechal uspať súťažiacich, tí v skutočnosti nespali a vnímali okolie. Tento prejav hypnózy považuje za odkaz k histórii tejto techniky, ktorý je zároveň efektný a zjavný. Zároveň v tomto stave súťažiaci lepšie vnímajú pokyny.

K pochybnostiam, či miesto súťažiacich neboli do šou nasadení herci, vyhlásil, že sa zúčastnil kastingov, na ktoré prišlo okolo 300 ľudí. Z nich vybral vyše 65 tých, s ktorými sa dalo najlepšie pracovať. „Vyberali sme tých, ktorí boli dostatočne hypnobilní. Považujem to za vysoké číslo, očakával som, že vyberieme tak desať percent z prihlásených,“ uviedol.

Podľa jeho vlastných slov padla pred nakrúcaním aj úvaha, či nemajú do šou nasadiť rovno hercov, nakoľko diváci hypnóze aj tak neuveria. Lajprík uistil, že do prvého nakrúcania vybrali tých najideálnejších účastníkov, ktorí zároveň mali isté skúsenosti s kamerou či prirodzenú chuť vystupovať na obrazovke. Odmietol tak úvahy, že by súťažiaci hypnózu hrali.

Na druhej strane však vyplávala na povrch ďalšia pochybnosť, či šlo skutočne o súťažiacich bojujúcich o peniaze. Jeden z divákov, ktorý sa zúčastnil na nakrúcaní Hypnoshow, potvrdil, že nakrúcanie prebiehalo dlhých 12 hodín, pričom televízia pretáčala finálové kolo, v ktorom sa už rozhodovalo o tom, koľko si mali súťažiaci odniesť zo šou. Pretáčanie finále by tak ovplyvnilo ich výhru.

Lajprík sa okrem iného pousmial nad úvahami, že do šou šiel pre peniaze. Podľa jeho slov televízne tváre nezarábajú toľko, ako si diváci neraz predstavujú. Uviedol, že keď sa ho produkčná opýtala na honorár, vyžiadal si vlastnú hodinovú taxu, ktorú bežne platia jeho klienti. „Bolo to 70 eur na hodinu. Ona to dala do kalkulačky, chvíľu bola ticho a povedala – Dobre, toľko nedávame ani Banášovej,“ uzavrel tému.

Čítať viac...
Nahor