Horná Dolná potvrdila prepad, zažíva svoje najhoršie obdobie! Ostrov aj Návštevníci na dne
20. septembra 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Komediálny valec slabne, reality šou výrazne prepísali svoje doteraz najnižšie výkony.

Horná Dolná skutočne stratila časť divákov. S ďalšou premiérovou časťou, ktorú Markíza zaradila po zmene programu, mala dosiahnuť identický výkon ako pred týždňom pri ratingu 12,6 % a podieli 35,2 %. Pre komediálny seriál ide o horšie obdobie ako pri prepade minulú jeseň, kedy však súperil so značne silnou šou Česko Slovensko má talent. Po jeho odsunutí na pondelky a do rovnakej konkurencie Inkognita, akú má teraz, už vystrelil k okoliu 16 ratingov.

Vďaka zaradeniu za Hornú Dolnú si oproti minulotýždňovému prepadu polepšil Kredenc, ktorý sa dvihol na takmer 27 %. Ďaleko však zaostáva za svojimi najlepšími výkonmi pri zaradení za premiéry komediálneho seriálu. Následne už Markíze prvýkrát tvrdo prepadol Ostrov, keď sa dostal na čísla Návštevníkov s ani nie tromi ratingami a podielom 15 %.

Joj s Inkognitom potvrdila čísla spred týždňa, keď mala ísť tesne nad 5 ratingov s podielom málo nad 14 %. Fiaskom sa však mal skončiť ďalší diel Návštevníkov, ktorý mal prepadnúť s podielom len okolo sedem percent. Obe reality šou tak výrazne prepisovali svoje najhoršie čísla.

Od pol desiatej už do sledovanosti značne prehováral hokejový Svetový pohár. Zápas Tímu Európy a Česka chcela pôvodne vysielať Markíza na hlavnej stanici, nakoniec sa však, zdá sa, zľakla a presunula ho na Dajto. Duel po tretinách uhral podiely pod 11, nad 19 a 28 %, pričom s treťou tretinou bol jasným lídrom. Práve hokej mohol ovplyvniť aj výkony reality šou. Vymenené životy na Doma atakovali 7 % a neskôr uhrali 9 %, Králi ulice na Plus šli pod 7 %. Kriminálky CSI na Wau sa dostali pod 3 a na 4,5 %.

Podvečer sa Moja mama varí lepšie ako tvoja dostala pod 19 %, Koleso šťastia prekročilo 18 %. Už od budúceho týždňa reláciu nahradí Búrlivé víno. Televízne noviny prekročili 27 %, Noviny tesne 24 %.