Horná Dolná klesla na sezónne minimum, Zoo sa popri nej vyšvihla! Konkurencia valca ju už tak nestláča
5. apríla 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Po čase sa vrátil Kredenc na 21:40, po premiérovej Hornej Dolnej taký úspech ako na začiatku roka nezožal.

Teplo ovplyvňuje televízie a v pondelok to pocítili viaceré programy. Večer približne rating oproti bežným výkonom chýbal Hornej Dolnej, ktorá mala dosiahnuť na 15,1 %, pričom však padala aj v podieli, keď nedosiahla na štyridsiatku s výkonom 39,7 %.

Zoo si, naopak, napriek peknému počasiu vybojovala svoj najlepší výkon od času, keď Markíza vrátila po pauze od marca premiéry komediálneho valca. Sledovať ju malo 6,5 % divákov, čo je oproti predošlým dvom týždňom nárast o pol ratingu s podielom 17,4 %. Zoo tak vie už aj popri novej Hornej Dolnej prilákať väčšinu svojich divákov, podobný výkon dokonca dosahovala aj v niektoré utorky. Rovnako o pol ratingu rástla aj druhá pondelňajšia časť, ktorú sledovalo 6 % divákov pri jednom z najlepších podielov pre seriál až 24,3 %.

V druhej polovici večera Markíza prehodila svoje pondelňajšie tituly. Kredenc vrátila na 21:40, sledovať ho malo 9,7 % divákov s podielom 31,6 %. V začiatku roka dokázala skeč šou po nových častiach Hornej Dolnej dosahovať výrazne lepšie výkony, keď sa hýbala okolo 11,5 ratingu a ťahala sa k podielovej štyridsiatke. Farma šla cez 6 ratingov s podielom pod 31 %.

Na ďalších staniciach sa večer pripomenula Jednotka filmom Moje leto v Provence, v 12+ sa dostala pod 11 podielov, v 12 – 54 pod osmičku. Plus s Profesionálmi uhrala 7,5 %, snímka Vitajte v džungli sa ťahala k 4,5 %. Čeľuste: Odplata na Dajto šli pod 4 %, Mentalista na Doma len tesne prekročil podpriemerné 2 %. Vyššie bola Vtierka Castle na Wau s podielom po trojkou, 2,5 % uhrala kriminálka CSI Las Vegas. Telenovela Kúsok zo mňa s prvou časťou podliezla štvorku.

Dvojka potrápila podvečer komerčné stanice. Napínavý hokejový duel v semifinále extraligy medzi Košicami a Banskou Bystricou, ktorý vyvrcholil až samostatnými nájazdmi, dosiahol podiely v komerčnej cieľovke pod 11, 13, rovných 13 a nad 14 %. Trval od sedemnástej hodiny až do takmer koniec hlavných spravodajstiev, čo spolu s teplým počasím uberalo hlavným staniciam.

Moja mama varí lepšie ako tvoja bola slabšia najmä v prvej polovici, dosiahla nakoniec podiel 18,5 %. Po prvýkrát sa na čas 17:50 vrátilo Búrlivé víno, ktoré malo vybuchnúť s podielom len 15,5 %. Viac sa téme venujeme v samostatnom článku. Slabé boji aj správy, Televízne noviny šli len cez 24 %, Noviny cez 22-ku. Dnes extraliga na Dvojke pokračuje.