Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Finálové vyvrcholenie hokejovej extraligy úradovalo, predbehlo všetky večerné hlavné programy!

Na záverečnú tretinu posledného finále hokejovej Tipsport ligy aj s oslavami víťaznej Banskej Bystrice bolo zvedavých najviac divákov z večerných programov.

Až do siedmeho zápasu došla finálová séria domácej hokejovej Tipsport ligy, v ktorej fantastický obrat nedokázal dokonať Trenčín. Banská Bystrica ho v poslednom súboji prešprintovala rozdielom štyroch gólov, pričom rozhodujúce tri padli až v poslednej tretine. Napínavý súboj stupňoval záujem divákov, keď v komerčnej cieľovke ratingovo rástol od troch, nad štyri až na 6 % v poslednej tretine aj s víťaznými oslavami Banskej Bystrice. Podielovo hokej popri Oteckoch, spravodajstve a úvodu večerných programov dosiahol úroveň takmer 15, 18 a až okolo 19 %.

Na tretiu tretinu hokeja priemerne nestačil Najväčší víťaz, ten šiel pod šesť ratingov s podielom 17,5 %. Markíze sa tak so šou, ktorá mala nadviazať na úspech Extrémnych premien nedarí. Ešte hlbšie je však Joj, ktorá nateraz naposledy uviedla komediálny seriál Semafor, prepadla s ním hlboko s ratingom len 3,5 % a podielom okolo 10 %. Od najbližšieho utorka vracia druhú sériu kriminálky Za sklom. Lepšie si neviedlo ani Heslo s podielom pod desiatkou, hlboko pod priemerom Markízy bolo aj O 10 rokov mladší, ktoré sa dostalo len cez 15 %.

Z komerčných menších staníc si najlepšie viedla Plus s komédiou Fakjú pán profesor 2 a podielom takmer 7 %, Križovatka smrti 2 na Dajto atakovala 5 %. Vtierka Castle a CSI Las Vegas na Wau uhrali podiely pod 5 a 4 %, Nikdy ťa neopustím na Doma pokračovalo výkonmi okolo a nad 4 %.

Silu hokeja v utorok pocítili aj Oteckovia, podielovo šli cez 37 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja mala prepadnúť hodnotou okolo 10 %. Televízne noviny sa dostali na 27 %, Noviny len cez 17 %. V celkovom publiku boli spravodajstvá vyrovnané, TN-ky si malo pozrieť cez 440-tisíc divákov, Noviny takmer 440-tisíc.