Dvojičky pri štarte uspeli, udržali podiel Talentu! Markíze nefungujú najväčšie akčné premiéry
20. septembra 2015  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Nový komediálny seriál Andyho Krausa udržal po Talente viac divákov, ako doteraz zaraďovaný i tak fungujúci zostrih svetových talentov.

Dôležitá novinka Andyho Krausa po skončení dlhoročného Paneláku sa uvádza s úspechom. Jeho komediálny seriál Dvojičky totiž na prvý raz dosiahol vysoký rating 10,4 % s podielom 34 %. Ide o lepší výkon, než po premiérových dieloch Česko Slovensko má talent dosahuje bežne zostrih Neuveriteľné talenty sveta. Rovnako vysoký rating uhral strihák len po štarte talentovej šou v utorok 1. septembra.

Dvojičkám pomohol silný nábeh po opäť fungujúcej šou Česko Slovensko má talent. Tá dosiahla identický rating ako pred týždňom 11,7 %, podiel sa zastavil na 34,4 %. Markíze sa v konkurencii Talentu nedarí s akčnými veľkými premiérami, Elitní zabijaci mali uhrať rating 7,3 % s podielom 22,9 %.

Už o týždeň pobežia Dvojičky v hlavnom vysielacom čase, keď sa plánovane presúvajú na 20:35, nasadenie na sobotu ostáva nezmenené. Po seriáli bude nasledovať novinka Moja mama varí lepšie ako tvoja – špeciál, o ktorej sme vám priniesli exkluzívne informácie.

Jednotka je v soboty popri Talente slabšia než zvyčajne, Nečakané stretnutia boli u mladých v podpriemere stanice s podielom pod 6 %, v 12+ už šli do nadpriemeru nad 12 %. Pravdivé príbehy boli na tom v 12 – 54 podobe, v univerzálnej cieľovke šli pod 11 %. Neskoro večer bolo v podpriemere v oboch cieľovkách s podielmi tesne nad 5 % a takmer 8 % (12 – 54 / 12+).

Joj vylepšila oproti minulým dvom sobotám katastrofické výsledky v accesse, zmenou zaradená šou Česko Slovensko má talent atakovala 16-tku, Neuveriteľné talenty sveta udržali rating no stačilo to na 13 %. Markíze neuspela zmenou zaradená repríza Hornej Dolnej s podielom pod 20 %, seriál tak v poslednom čase zaznamenáva jeden neúspech za druhým. Smotánka popri zlepšenej kondícii Joj klesla na podiel pod 24 %. Opäť sa nedarilo Televíznym novinám, tentoraz s podielom 28,5 %, ratingovo vyhrali Noviny, podielovo zaznamenali share nad 27 %.

Medzi menšími boli večer vyrovnané Doma a Plus, romantika Druhá šanca uhrala pod 5 %, Zamrznutá zem na Plus dosiahla podiel 4,5 %. Ratingovo boli snímky vyrovnané. Dajto sa v hlavnom vysielacom čase nedarilo s reprízami Farmy, Wau zas s Lovcami väzňov.