Druhá séria kriminálky Za sklom pozná dátum štartu! Odsunie Super Karaoke (aktualizácia)
19. októbra 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Po Rexovi je Za sklom druhou kriminálkou jesene, Joj si ju pošetrila do záverečnej časti sezóny.

V čase, kedy na Markíze budú dobiehať viaceré hlavné projekty jesene, chce Joj uviesť niektoré z tých svojich. Okrem očakávaného návratu V siedmom nebi plánuje nasadenie druhej série kriminálky Za sklom, ktorá sa na obrazovky dostane už začiatkom novembra.

Televízia včera večer nasadila do vysielania prvý teaser k pokračovaniu kriminálky. Nadväzuje na záver prvej série, kedy sa hlavní hrdinovia, ktorých hrajú Tomáš Maštalír a Ján Koleník, ocitli na opačnej strane zákona.

Aktualizované: Joj potvrdila, že aj druhú sériu kriminálky Za sklom nasadí na stredajšie večery. Odštartuje ju v druhý novembrový týždeň v stredu 8. novembra, pričom vytvorí dvojičku s komediálnym seriálom Naši. Začínať tak bude o 21:20. Televízia takto vyrieši problematické druhé stredajšie pásmo, v ktorom aktuálne prepadáva so Super Karaoke. To bude po novom štartovať po 22:30.

V druhej sérii do Za sklom pribudne viacero nových postáv. Po tom, čo sa postava Jána Koleníka pridá na stranu zločinu, sa miesto neho k vyšetrovateľom a Tomášovi Maštalírovi pridá Zuzana Kanócz, do deja pribudne aj Táňa Pauhofová, ktorá stvárni právničku a dcéru bývalej šéfky vyšetrovateľov, Kamily Magálovej. Tá bude pokračovať aj v nových dieloch, rovnako tak Jiří bartoška, Rebeka Poláková, navyše pribudnú Zuzana Mauréry, Milan Kňažko, Alexander Bárta, Ján Jackuliak, Maroš Kramár alebo Noël Czuczor. Joj má v druhej sérii pripravených celkovo 8 častí seriálu.

Prvú sériu Za sklom vysielala Joj minulú jeseň. Najsledovanejšími boli úvodné dve časti, ktoré ako jediné prekročili ratingovú hranicu 8 %, následne sa už seriál usadil okolo 7 ratingov, posledné tri časti dosiahli zhodný rating 6,8 %. Ako uviedlo Mediálne.sk, priemerný podiel na trhu celej série bol na úrovni 20,4 %.