Česko Slovensko má talent s ďalším výstrelom: Nový rekord jesene, šou ovládla celý týždeň!
12. novembra 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Výkonnosť talentovej šou aktuálne skáče, od svojich sezónnych priemerov však dokázala už druhýkrát vystreliť na sezónny rekord.

Piatková sledovanosť priniesla úspech najmä Farme. Tá s Duelom uhrala rating takmer 7 %, čo v podieli predstavovalo jeden z najlepších výkonov vyraďovacej časti túto jeseň cez 23 %. Farmu nasledovalo Milujem Slovensko s ratingom pod 6 % a podielom okolo 17 %. Joj po ukončení aktuálnej série šou Všetko, čo mám rád, ktorá sa ale ešte má vrátiť podľa informácií televízie pred sviatkami, začala so zaraďovaním filmov, v priemere úspešný animák Mimoni však v aktuálnej repríze uhral podiel len 15,5 %. Celkovo Farmu videlo 435-tisíc divákov, Milujem Slovensko zas 375-tisíc. Joj zaradením filmov v piatok stratila najmä starších divákov, keď Všetko, čo mám rád v univerzálnej cieľovke neraz viedlo. V tej obchodnej ostáva televízia na svojom.

Podvečer Oteckovia uhrali podiel okolo 38 %, Súdna sieň cez deviatku. Televízne noviny prekročili 27 %, Noviny získali 22 %. Celkovo správy Joj vyhrali s počtom divákov pod 530-tisíc, TN-ky ich mali 490-tisíc.

Napriek nedeľnému úspešnému finále Tvoja tvár znie povedome či pondelňajšiemu výskoku Susedov sa víťaz celého týždňa opäť zrodil v sobotu. Tento post sa podarilo znovu získať šou Česko Slovensko má talent, ktorá navyše oproti predošlému týždňu poskočila až o vyše dva ratingy, čo ju vystrelilo na rekord siedmej série. Najnovšie šou uhrala rating 11,8 % a podielovo vyskočila na 31,4 %. Celkovo si aktuálnu časť pozrelo 635-tisíc divákov, čo rovnako znamenalo rekord série, zároveň aj dotiahnutie top výkonov týždňa v univerzálnej cieľovke.

Markíza, naopak, zaznamenala v sobotu tvrdý prepadák s filmom Parker a podielom okolo 12 %, v čase vysielania Záhad tela musela s Jednotkou bojovať o pozíciu dvojky na trhu, verejnoprávna šou prekročila 11 %. Celkovo si ju pozrelo pod 340-tisíc divákov. Joj vďaka nábehu nepadol do podpriemeru Veľký balík, mal sa dostať pod 19 % a celkovo predbehnúť aj Záhady tela s takmer 345-tisíc divákmi. Šou tak v oboch cieľovkách porazila aj film Markízy.

Smotánka podvečer prekročila 20 %, Shrek na Joj sa dostal cez 16 %. Televízne noviny sa hýbali okolo 25 %, Noviny uhrali 24,5 %. Ratingovo boli spravodajstvá vyrovnané. Spolu správy Joj sledovalo pod 540-tisíc divákov, Televízne noviny Markízy videlo cez 495-tisíc divákov.