Bez servítky stále tápe, veľký výbuch Televíznych novín! Silným lídrom Krimi aj Noviny, rekord pre Moju mamu
9. februára 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Markíza sa prebudila do prekvapivého rána, najväčšie sklamanie zažila v spravodajskej časti večera.

Veľký problém Markízy z jesene sa opäť začína vynárať na povrch. Televízia sa po skončení farmárskych špeciálov Bez servítky znovu o 18-tej trápi, pričom už druhý týždeň padá v sledovanosti pod úroveň Kukučky.

Prvý diel Bez servítky s pilčíkmi zo seriálu Chlapi neplačú uhral podľa našich informácií share len 14,6 %. Značne si pritom polepšila šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá mala uhrať o málo cez sedem ratingov s podielom vyše 25 %. Dosiahla tak svoj najlepší výkon tohto roka.

Slabý access dopomohol k veľkému prepadu Markízy so spravodajstvom. To bez mimoriadnej konkurencie dosiahlo jeden z najhorších výsledkov vôbec, keď mali Televízne noviny ísť na podiel len 24 %, stratu divákov pocítili aj Športové noviny, ktoré neraz bývajú najsledovanejším programom dňa, teraz uhrali len 21,5 %. Joj bola, naopak, so svojimi správami silným lídrom, keď sa Krimi doťahovali až na 28 % a Noviny dosiahli 29 %.

S hlavným programom už získala Markíza pevnú pôdu pod nohami. S ďalšou reprízou Hornej Dolnej v pondelňajšom prime-time šla pod vysokých jedenásť ratingov a v podieli sa blížila k 29 %. Opäť dokázala do seriálu vložiť až tri brejky. Nadpriemery drží aj Kredenc, ktorý už síce bez premiérovej Hornej Dolnej netrhá rekordy, s ratingom okolo 8 % a podielom takmer 27 % môže byť značne spokojný. Nasledujúca repríza skeč šou bola taktiež vysoko s podielom pod 28 %.

Joj dosiahla so Zoo na svoje čísla aktuálne čísla, keď mala ísť pod osem ratingov s podielom takmer 21 %. Sladkému životu sa naďalej nedarí, uhral share pod 12 %.

Medzi menšími boli za celý deň najsledovanejší Profesionáli, v podieli šli cez 7 %, s hlavným večerným programom sa do čela dostalo Dajto, ktorého snímka Red 2 uhrala 7 %. Istá obeť na Plus šla cez 4 %, hlboko prepadlo NCIS na Doma s podielom len takmer 2 %. Dá sa očakávať, že čoskoro stanica zmení výber krimiseriálu. Prvý diel Lásky na druhý pokus šiel cez 4 %, Vtierka Castle a CSI Miami uhrali pre Wau podiely 3 a cez 4 %.

Najsledovanejším programom dňa sa stala Horná Dolná, ďalej ju už nasledovalo silné spravodajstvo Joj Najlepšie počasie a Noviny. Napriek Hornej Dolnej vyhrala Markíza ako skupina prime-time len o bod.