Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nástup seriálového Kameňáku potvrdený, v Česku očakávajú trhák! Markíza so svadbami vyčkáva, zdvojí Dobre vedieť

Markíza do vysielania nasadí skôr nový komediálny seriál ako veľkú zoznamovaciu novinku, ktorú už začala promovať.

Okrem speváckej šou The Voice nasadí Markíza vo februári aj ďalší ťažiskový projekt. Ako vás portál Mediaboom.sk už informoval, televízia spoločne s Novou začne vysielať seriálové pokračovanie filmovej série Kameňák, ktoré na obrazovky prinesú už o necelý mesiac.

Televízia potvrdila, že Kameňák uvedie v rovnakom čase ako jej česká sestra, pričom ho budú vysielať spoločne v piatky od 22. februára. K dispozícii majú celkovo 16 epizód, ktorými zároveň vyplnia podstatnú časť prime-time, jednotlivé diely by mali trvať až hodinu.

Kameňák je pritom u našich českých susedov označovaný ako jej najväčší trhák pre túto jar. Nie je to prekvapením, nakoľko premiéry filmových dielov vždy zaznamenali na Nove mimoriadnu sledovanosť. Platilo to aj na Slovensku, premiéra štvrtého filmu v septembri 2014 dosiahla rating až 14,5 % s podielom pod 43 %, premiéra piateho filmu na Markíze v novembri 2016 dosiahla rating 13,3 % s podielom 33,7 %.

Markíza tak do vysielania nasadí skôr Kameňák ako novú veľkú šou Svadba na prvý pohľad. Kým nový seriál pritom ešte nezačala ani promovať, kampaň na svadobnú novinku spustila už pred týždňom. Ako sme vás však informovali, televízia sa nakoniec rozhodla s nasadením projektu vyčkať a aktuálne jeho štart odsúva oproti prvým plánom už o dva týždne.

Nebude prekvapením, ak televíziu okrem faktu, že aj vo februári sa ešte budeme nachádzať v obchodne slabšom období, presvedčili aj výkony šou Dobre vedieť, ktorá aktuálne beží v utorňajšom prime-time. Práve tam by sa mala Svadba na prvý pohľad usadiť.

Navyše, miesto nahradenia Dobre vedieť reláciu ešte zdvojí. Napriek prepadáku televízia dovysiela vo štvrtky o 20:30 Milenky, ktoré 21. februára vystrieda práve zábavná šou s Jurajom Kemkom a Vladom Kobielskym. Televízia v ďalšej časti sezóny počíta vo štvrtky s premiérami Hornej Dolnej.

Čítať viac...
Nahor