Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Nakrúcanie v príšerných horúčavách! Tommy Lee Jones predstavuje film s Hillary Swank a Meryl Streep – The Homesman!

Keď sa spomenie meno Tommy Lee Jones, každého v jeho spojitosti napadne charizmatický herec, ktorý sa preslávil hlavne svojej postave vo filmoch Man in Black. Málokto však vie, že je to aj nadaný scenárista a režisér, ktorý ma na svojom režisérskom konte pár zaujímavých filmov ako The Good  Old Boys / Sympaťáci, The Three Burials of Melquiades Estrada / Tri pohreby, alebo zaujímavý psychologický snímok The Sunset Limited / Expres na západ. Pre svoj nový film, ku ktorému si napísal scenár, hľadal dlho filmovú spoločnosť, ktorá by bola ochotná zainvestovať do jeho projektu. Nakoniec sa mu to podarilo a film THE HOMESMAN zastrešila filmová spoločnosť Luca Besonna Europa Corp.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]ASqynK2DhbA[/youtube]

Je známe, že srdcovkou Tommy Lee Jonesa je žáner western, takže aj jeho nový film sa odohráva v prostredí amerického „Divokého západu“. Dej príbehu The Homesman vychádza z knižnej predlohy Glendona Swarthouta a zavedie nás do nehostinnej krajiny Nebrasky v roku 1854. V tomto prostredí žije svoj osamelý ale bohabojný život Marry Bee, ktorá je súčasťou prísnej kresťanskej komunity s vlastnými tvrdými pravidlami. Marry Bee jedného dňa zachráni život vojenskému dezertérovi a mužovi bez domova Georgerovi Briggsovi. Ten po záchrane jeho života súhlasí s tým, že prepraví a bezpečne dostane na miesto určenia tri ženy, ktoré sú psychicky narušené, a ktoré cirkevná komunita vyvrhla zo svojich radov. Na ceste ho doprevádza aj Marry Bee a v obklopení nehostinnej krajiny, snehových búrok či stretnutí s nebezpečnými osadníkmi a Indiánmi zisťuje, že na Georgeovi Briggsovi je viac ako len nevľúdna osobnosť. Rastúce city týchto dvoch samotárov prerastú do ponuky na sobáš od Marry Bee. Či sa však Briggs rozhodne pre ženu, ktorú miluje, alebo dá prednosť svojmu bezstarostnému životu utečenca, ich životy už nebudú nikdy také ako boli pred tým.

The Homesman Movie the homesman the-homesman-620x0-2
Vo filme si zahrá naozaj kvalitná zostava hercov a okrem samotného Tommyho Lee Jonesa v úlohe Georga Briggsa si hlavnú ženskú úlohu zahrala oscarová Hillary Swank, ktorá stvárnila postavu Marry Bee. Okrem nich vo filme uvidíme hereckú legendu Meryl Streep,  Grace Gummer, Mirandu Otto, Sonju Richter, Johna Lithgowa, Tima Blakea Nelsona, Jamesa Spadera, Williama Fichtnera alebo Hailee Steinfeld.

Film s rozpočtom 16 miliónov dolárov sa nakrúcal  v Tennessee, Nebraske, Novom Mexiku a na rôznych miestach Kansasu, kde vládla počas nakrúcania neznesiteľne vysoká horúčava. O hudbu sa postará už po tretíkrát Marco Beltrami, ktorý je dvorným skladateľom Tommyho Lee Jonesa.

the-homesman-poster
Film bude mať slávnostnú premiéru na filmovom festivale v Cannes, ktorý sa koná 14.5 – 23.5.2014.  Do filmovej distribúcie sa film dostane v USA  03.10.2014 a prepokladajme, že v podobnom čase uvidíme film aj v našej kino distribúcii.

Zdroje : Deadline.com, Indiewirw,com, Collider.com

Čítať viac...
Nahor