Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Krátke správy

Na Slovensku sú do štvrtku hollywoodske mená! Natáčajú u nás veľkofilm

Slovensko hostí hollywoodsku produkciu, ktorá sa už o rok dostane na filmové plátna.

Naša krajina je aktuálne centrom produkcie filmárskej spoločnosti Legendary pictures, ktorá stojí napríklad za návratom legendárnej Godzilly či za mimoriadne úspešnou snímkou Počiatok. Spoločnosť sa rozhodla natáčať na Slovensku jej nový sci-fi film Spectral, ktorý by mal mať premiéru v roku 2015.

Pre hollywoodsku produkciu filmu sa stalo ideálnym prostredie pevnosti v Komárne, ktorý ponúka veľký priestor pre všetku techniku aj natáčanie. „Tento priestor nám na nakrúcanie filmu vyhovuje najviac. Pracuje sa nám tu dobre a pomáha nám aj vaša vláda,“ povedal pre TA3 producent Uni Nevidi. Filmári dostali u nás dotáciu 20 %, v Maďarsku, kde sa väčšina filmu natáča, je to 25 %.

Nevidi si pochvaľoval skúsenosť so Slovenskom, ktorá bola preňho zatiaľ prvou. Okrem toho, že je pre Američanov naša krajina cenovo oveľa prístupnejšia, tešil sa aj z miestnej pohostinnosti a pomoci.

Až do štvrtka budú na komárňanskej pevnosti natáčať známe hollywoodske mená. Ak budete mať šťastie, môžete tu zhliadnuť hviezdy ako Bruce Greenwood, James Badge Dale či Emily Mortimer. Film Spectral sa presunie pár rokov do budúcnosti, kedy New York napadnú votrelci, proti ktorým sa postavia špeciálne jednotky.

Foto: TA3

Čítať viac...

Viac v Krátke správy

Nahor