Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Muž z ocele – pokračovanie už čoskoro?

Man of Steel / Muž z ocele celosvetovo boduje a prepisuje historické tabuľky v tržbách, tak niet sa čo diviť, že hneď po mega úspešnom otvorení v amerických kinách, kde len za prvý týždeň zarobil 113 miliónov dolárov, sa okamžite vyrojili špekulácie a dohady o možnom pokračovaní. Warner Bros a režisér Zack Synder môžu byť výsostne spokojní s vývojom celosvetových  tržieb a už aj priamo zo zdrojov blízkych štúdiu Warner Bros a aj samotného Zacka Syndera prichádzajú prvé informácie k pokračovaniu.

 

Podľa vyjadrenia servera Deadline štúdio Warner Bros už začalo aktívne pracovať na pokračovaní a to s rovnakým tímom tvorcov. Produkovať by mal opät Christopher Nolan (i keď tentokrát by mal na filme spolupracovať ešte menej ako na prvom z dôvodu chystaného sci-fi filmu Interstellar), režírovať by mal opäť Zack Snyder a scenár by mal napísát David S. Goyer, ktorý údajne podpísal zmluvu hneď na tri filmy, a to na Man of SteelMan of Steel 2 a Justice League ! 

The Wall Street Journal sa zase pustil do hlbšej analýzy tržieb prvého Muža z ocele a okrem toho zverejnil zaujímavú informáciu, že štúdio Warner Bros už chystá pokračovanie a premiéra má byť už nasledujúci rok a o rok na to sa do kín dostane aj Justice League. Usudzovať ale, že by scenár pre nasledujúce snímky bol hotový,  je viac ako nepravdepodobné. Je  dobré pripomenúť, že na prvého Muža z ocele bol Zack Snyder najatý v októbri roku 2010 a natáčať začal v septembri 2011. Postprodukcia filmu zabrala tiež nejaký ten čas a film bol dokončený v máji tohto roku. Keď sa na to pozrieme očami štúdia a tvorcov môžeme predpokladať, že pokračovanie bude ešte väčšie a epickejšie než to prvé, takže na  premiéru ďalšieho filmu v roku 2014 môžeme s určitosťou zabudnúť. 

Podľa CBN však David S. Goyer píše druhý diel filmu a s finálnym dodaním scenára sa počíta na jeseň tohto roku a následne začne pre-produkcia a ak by všetko dobre napredovalo,  film sa môže začať natáčať najskôr na jar roka 2014. Čo sa týka postáv má David S. Goyer aj režisér Zack Synder aj jasno v tom, kto bude hlavnou zápornou postavou filmu. Tou by mala byť dobre známa postava, ktorá sa predstavila aj v predchádzajúcich supermanovských filmoch. Je to Lex Luthor ! Ak si dobre pamätáte, tak ju bravúrne zahral Gene Hackman a to vo filmoch Superman (1978), Superman II (1980) a Superman IV (1987). Režisér má aj predstavu kto by sa do tejto úlohy hodil. Nebol by to nik iný ako Mark Strong, ktorý presne zapadá do obrazu postavy „šarmantného, inteligentného a nebezpečného“ zločinca.

Daľším záujemcom o úlohu zločinca Lexa Luthora je aj Michael Rosenbaum, ktorý hral mladého Luthora v siedmich sezónach seriálu Smallville. Herec na svojom twitteru fanúšikom odkázal, aby ho podporili ako možného kandidáta. Rozhodne však ale túto správu netreba brať vážne, pretože sám Rosenbaum po pár dňoch poďakoval za podporu fanúšikom s odôvodnením, že si jasne uvedomuje mizivé šance na získanie tejto role.

Nechajme sa prekvapiť ako teda celý projekt dopadne, kedy sa začne s jeho natáčaním a aj kto nakoniec dostane rolu hlavného „záporáka“.

 man of steel2


Zdroje : TWSJ, Deadline, CBN, Michael Rosenbaum Twitter, Moviehole, Crave Online

 

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor