Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Mimozemšťania sa vrátia! DEŇ NEZÁVISLOSTI 2 nás pohltí v lete 2015!

Už takmer dve desaťročia pri akejkoľvek novej premiére filmu režiséra Ronalda Emmericha (2012, Deň po tom, Godzilla, Patriot) sa spomína to, že pokračovanie mega úspešného filmu Independent Day / Deň nezávislosti sa začne nakrúcať v najbližšej dobe. Ubehli však dve desaťročia a fanúškovia pomaly upustili od možnosti, že uvidia pokračovanie toho veľkolepého filmu. Nedávno sa však pri promovaní najnovšieho Emmerichovho filmu White House Down oficiálne potvrdilo, že dvojka naozaj uzrie svetlo sveta! A k tomu, keď filmová spoločnosť 20th Century Fox ohlásila plánovanú celosvetovú premiéru na 03.07.2015, všetkým bolo jasné, že sa nejedná o novinársku kačicu, ale o holý fakt. Ďalšou dobrou správou bolo to, že vo filme opäť uvidíme Bill Pullmana (v prvom filme stvárnil prezidenta USA), Jeff Goldbluma (v prvom filme stvárnil počítačového vedca Davida Levinsona) ako aj to, že scenár píšu opäť Roland Emmerich a Dean Devlin.
Independence-Day-White-House-Explosion-Scene ind4Independence_Day_Alien
independenceday
Pokračovanie by sa malo odohrávať 20 až 25 rokov po udalosti z prvého filmu. Ľudia sa ešte stále spamätávajú zo šoku, kedy mimozemská civilizácia zaútočila na planétu Zem, ale ktorá nakoniec bola porazená. Ľudia preto vedia, že ďalší útok môže prísť čoskoro a preto sa pripravujú na možnú hrozbu.
Ako povedal Emmerich v rozhovore pre Entertaiment Weekly,  film bude mať veľmi futuristický nádych aj z toho dôvodu, že sa odohráva o 25 rokov v budúcnosti. Do filmu budú zakomponované aj nové technologické poznatky, čím film získa reálnejší podtón
Hlavnú hviezdu prvého filmu Will Smitha ale v pokračovaní neuvidíme. Aj napriek rozhovorom s režisérom a filmovou spoločnosťou sa nedohodli na výške honoráru a preto sa vo filme Will neukáže.
id4 Bill Pullmanid4 Jeff-Goldblum
Tak či onak, to že film dostal zelenú je znamením, že v lete 2015 si vychutnáme ďalší film, kde nebude núdza o akčné scény a trikové efekty.
Zdroj : EW.com, slashfilm.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor