Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Milujete horory natočené podľa skutočných udalostí? Nový Amityville je presne pre vás!

Ak ste fanúšikom hororvého žánru, tak vás určite poteší správa, že séria Amityville úspešne ťaží zo svojej značky a už začiatkom roka 2015 príde do kín ďalší príbeh. 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]pCN3Ouo-Hys[/youtube]
Niektoré filmy sú nakrúcané alebo inšpirované na základe skutočných udalostí. Tak tomu bolo aj pri vzniku filmov s podtitulom „Amityville“. Desivý príbeh sa začal v americkom mestečku Amityville v roku 1974, kde sa v jednom dome, ktorý je dnes známy po celom svete, odohrala rodinná tragédia. Ronald DeFeo tu počas spánku zastrelil rodičov a všetkých svojich súrodencov –  deväťročného Johna, dvanásťročného Marca, trinásťročnú Allison a osemnásťročnú Dawn. Správa o tragédii vydesila nielen celé americké mestečko, ale aj vyšetrovateľov, ktorí si nevedeli vysvetliť motív na také brutálne správanie Ronalda, ktorý, ako sám vypovedal, mal súrodencov veľmi rád.

amityville-awakening

Vypočúvanie Ronalda odhalilo, že k brutálnemu činu ho naviedli akési diabolské hlasy. Pre vyšetrovateľov bolo záhadou aj miesto činu, kde sa všetky obete strieľania našli v rovnakej polohe – teda na bruchu, a boli zastrelené v spánku. Vyšetrovatelia si nevedeli vysvetliť, ako je možné, že sa nikto z obetí počas strieľania nezobudil, keď Ronald nepoužil na zbrani tlmič a rodičov aj súrodencov zastrelil postupne vo viacerých izbách.

Do opusteného domu v Amityville na ulici Ocean Avenue, kde sa odohrala dráma, sa po roku nasťahoval George Lutz so svojou manželkou Kathleen a tromi deťmi. Zo začiatku sa tešili z nového domu, no zakrátko zistili, že v dome sa dejú podivné veci, a že v ňom straší. Bez zjavnej príčiny sa presúval nábytok, otvárali sa okná a z niektorých častí domu sa šíril neznesiteľný zápach. Navyše sa otec rodiny George Lutz každú noc z neznámeho dôvodu prebúdzal vždy o 3:15. Neskôr zistil, že práve v tomto čase prišlo k vraždám, ktoré sa v dome odohrali pred rokom. Udalosti nabrali rýchly spád v momente, keď bola Kathleen fyzicky napadnutá akousi neznámou silou, ktorá ju ohrozovala na živote.

Rodina preto požiadala o pomoc miestneho kňaza Ralpha Pecorara, aby ich zbavil neznámej sily, ktorá v dome prebýva. Kňaz ich však odmietol, pretože sa bál do domu vstúpiť. Dôvodom bolo to, že tesne po vraždách, keď chcel požehnať miestnostiam, kde sa všetko odohralo, započul hlas, ktorý mu prikázal, aby z domu odišiel. Rodina Lutzových sa tak nedočkala žiadnej pomoci a z domu v Amityville po 28. dňoch napokon odišli. Ich rozprávaniu o tom, čo sa v dome odohrávalo, nechcela veriť ani polícia a tak na nich v roku 1979 vyšetrovatelia použili pri vypočúvaní aj detektor lži. Ukázalo sa, že všetci hovorili pravdu.

Amityville_The_Awakening_3 Amityville_The_Awakening_4 Amityville_The_Awakening_5

Či sú tieto informácie ako aj príbeh pravdivý môžeme polemizovať. Pravdou však je, že na základe udalostí v Amityville vznikla „značka“, na ktorej stavajú filmári svoje príbehy a desia divákov v kinách.

Ten najnovší  Amityville: The Awakening  hovorí o slobodnej matke Joan (Jennifer Jason Leigh) ktorá sa nasťahuje s dcérami Bellou (Bella Thorne), maličkou Juliet (McKenna Grace) a synom Jamesom (Dominic Monaghan) do domu na Long Islandu, kde sa v blízkosti nachádza jedno z najlepších lekárskych oddelení v celom New Yorku. James je totiž po vážnej automobilovej havárii v komatickom stave a Joan verí, že sa práve v tomto lekárskom zariadení postarajú o jej syna najlepšie. V novom dome si však rodina nebude robiť len starosti o to, či liečba pomôže Jamesovi zlepšiť jeho zdravotný stav. Čaká ich aj niečo omnoho horšie, keď pôjde o život každému obyvateľovi domu.

amityville-the-awakening

Réžiu filmu mal na starosti Franck Khalfoun a vo filme si zahrali  Bella Thorne, Jennifer Jason Leigh, Cameron Monaghan, Taylor Spreitler a Thomas Mann.

Celosvetová premiéra filmu je stanovená 2. 1. 2015.
Zdroje : Wikipedia.org, Com
Čítať viac...
Nahor