Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Metallica: Through The Never – nadupaný filmový 3D zážitok plný najväčších hitov skupiny

Legendárna americká kapela Metallica pripravila pre svojich fanúšikov a všetkých priaznivcov skvelej muziky lahôdku v podobe 3D filmového spracovania ich koncertného turné s názvom Metallica: Through The Never .

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]U4axKzO30rg[/youtube]

 

Talentovaný režisér maďarského pôvodu Nimród Antal prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí  prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa (Dane DeHaan). Priamo počas koncertu je vyslaný na tajnú misiu. To, čo spočiatku vyzeralo ako jednoduchá úloha, sa postupne mení na surrealistické dobrodružstvo na pozadí živého vystúpenia Metallicy vo vypredanej aréne.

 

metallica-through-the-never01 metallica-through-the-never02 metallica-through-the-never03

metallica-through-the-never04

 

Tento jedinečný projekt spája v sebe filmový príbeh a veľkolepé živé zábery z koncertu jednej z najpopulárnejších a najvplyvnejších rockových kapiel v histórii. Filmovému divákovi prináša neopakovateľný  a vzrušujúci  3D zážitok, ktorý vďaka oslňujúcej pyrotechnike, prepracovaným javiskovým scénam a obrazom snímaným naraz 24 kamerami nemá na plátne obdobu.

Pre členov kapely bol veľmi dôležitý fakt, že režisér patrí k ich skalných fanúšikom.  „Je to úžasné,“ povedal Robert Trujillo. „Bolo to zárukou toho, že má srdce na pravom mieste, a že sa do filmu pustil z jasne definovaných dôvodov.“

 

metallica-through-the-never05 metallica-through-the-never06

 

 

Vo filme zaznejú najväčšie hity, ktoré Metallica hráva na koncertoch, napr „Battery,“ „The Memory Remains,“ „Nothing Else Matters,“ „Master of Puppets“ či „Enter Sandman“.  Snažili sme sa vytvoriť príbeh, ktorý by zapadal do tejto skladby piesní.“ povedal režisér. „Nadšenie kapely, ich energia a hlavne láska, s ktorou robia muziku, toto všetko sa pretavilo do filmu. Som na to veľmi hrdý.

Metallica, ktorej členmi sú James Hetfield je (spev, gitara), Lars Ulrich (bicie), Kirk Hammett (gitara, sprievodný spev) a Robert Trujillo (basgitara, sprievodný spev), patrí medzi legendy svetovej hudobnej scény. Od svojho vzniku v roku 1981 vydali 9 štúdiových albumov, 4 záznamy živých koncertov a 37 singlov. Kapela získala 9 ocenení Grammy, predala viac ako 105 miliónov kusov nosičov, vo viac ako štyridsiatich krajinách sa im podarilo získať zlaté alebo platinové certifikáty a stali sa jednou z komerčne najúspešnejších metalových skupín v histórii. Ich album „Metalica“ sa stal jedným z najpredávanejších albumov za posledných 20 rokov.

 

metallica-through-never-pstr01 metallica comic con

 

 

Metallica: Through The Never bude mať exkluzívnu premiéru v pražskom IMAX-e 26.9. a v ostatných českých a slovenských kinách sa bude premietať od 3.10.2013

Zdroj : Forum Film Slovakia

 

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor