Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza vstupuje do nového roka so zmenami programu: Búrlivé víno, Kredenc aj Vo štvorici po Slovensku začnú skôr!

Líder pokračuje v nastúpenom minuloročnom trende, opäť zo dňa na deň mení program.

Konkurenčný boj začína okamžite v prvých dňoch nového roka 2016. Markíza taktizuje s nasadením jej pôvodných programov, ktoré chce spustiť skôr, ako Joj svoje pripravené seriály a relácie.

Hlavnou zmenou prejde Búrlivé víno. Jeho novú sériu Markíza poctivo promuje už od sviatkov, pričom doteraz návrat seriálu uvádzala „už čoskoro“. Na Nový rok však odhalila svoj zámer, keď ho vráti skôr, ako avizovala klientom aj vo svojom programe. S novými časťami totiž vyrukuje už od najbližšieho pondelka 4. januára, čím rozbije svoju štruktúru v prvý januárový týždeň. V rovnaký deň sa tiež s novými časťami vráti Kredenc, ktorý mal štartovať až o týždeň.

Markíza takto bude musieť opäť meniť program. Časté a neraz náhle programové zmeny boli jedným z jej najväčších negatív v minulom roku. Zo svojho času sa budú musieť porúčať minimálne plánované hlavné večerné filmy – pondelňajší Frajeri vo Vegas a utorňajší Majstrovský plán aj so snímkou Poliši.

V utorok totiž nastane zmena aj v druhom večernom slote, nakoľko skorší nástup čaká i zimnú sériu Vo štvorici po Slovensku vlakom. Markíza pôvodne uviedla ako dátum štartu šou utorok 12. januára, nakoniec ju spustí už v utorok 5. januára o 21:50.

Búrlivé víno sa malo podľa oficiálnych plánov Markízy vrátiť od štvrtka 7. januára 2016. Na tento deň proti vínnej ságe Joj vytiahla svoju rodinnú komediálnu novinku Naši. Seriál Markízy sa tak stihne prvý raz v novom roku uviesť skôr. S návratom Búrlivého vína oproti pôvodným zámerom sa Markíza poponáhľala aj na začiatku minulého roka. Vtedy reagovala na nástup Divokých koní a piatu sériu seriálu nasadila presne proti štartu vtedajšej seriálovej novinky Joj.

Televízna dvojka svoj program zatiaľ nemení. Aj naďalej ostáva štart komediálneho seriálu Naši naplánovaný na štvrtok 7. januára o 20:35, hneď v pondelok 11. januára spustí svoju dôležitú dennú novinku ZOO, ktorá pobeží proti Búrlivému vínu od pondelka do stredy. V rovnaké dni avšak v druhom slote pred 22:00 pobeží Sladký život, ktorého nové časti Joj nasadí taktiež od 11. januára.

Čítať viac...
Nahor