Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Marion Cotillard, Jeremy Renner a Joaquin Phoenix vo filme ocenenom Zlatou palmou z Cannes

Onedlho bude uvedený do kín nový film The Immigrant režiséra Jamesa Graya (Noc patrí nám, Milenci), ktorý na tohto ročnom filmovom festivale v Cannes získal Zlatú palmu – výber. Tento podmanivý film je už štvrtou spoluprácou režiséra a jeho dvorného herca Joaquina Phoenixa, ktorý vo filme stvárni hlavnú úlohu. Vo filme si tiež zahrajú hviezdy ako Marion CotillardJeremy Renner, Dagmara Dominczyk, Antoni Corone alebo James Colby. A o čom tento film rozpráva ?
[youtube width=“600px“ height=“400px“]jj_vB5fgfEE[/youtube]
Píše sa rok 1920 a pre Ewu Cybulsku a jej sestru Magdu sa začína plniť vysnívaný americký sen. Plavia sa spoločne do New Yorku, „novej zeme“ a ku novým začiatkom plným nádeje a očakávania. Všetko sa však zmení keď po ich príchode na imigračný ostrov Ellis Island ich od seba oddelia z dôvodu zistenia vážnych zdravotných problémov Magdy, ktorá tak  zostáva v karanténe. Ewa je tak nútená začať sama a potuluje sa s nádejou po uliciach Manhattanu, kde sa stane obeťou vypočítavého, šarmantného pasáka Bruna, ktorý je pre Ewu očarujúci ale zároveň je plný zla. Ten jej už „pomohol“ pri pristatí lode a Ewa mu nemá dôvod nedôverovať. Bruno však začne Ewu nútiť k prostitúcii s čím Ewa vnútorne nesúhlasí. Z utrpenia ju nakoniec vytrhne stretnutie s Brunovým bratrancom, Orlandom. Tento sympatický a úprimný muž, povolanímkúzelník sa rýchlo stáva pre Ewu jedinou jej šancou, ako uniknúť nočnej more v ktorej sa ocitla.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]l_5eJi4InD8[/youtube]
Film vzbudil divácky záujem na filmovom festivale v Cannes a pochvalne sa vyjadrovala na jeho adresu aj filmová kritika. Zaujímavosťou je, že film sa mal pôvodne volať Nightingale, potom sa zmenil na Lowlife. Až mesiac pred oficiálnym premietaním na  filmovom festivale sa názov zmenil na The Immigrant.
immigrant immigrant_ver2 immigrant_ver3 immigrant_ver4
Film má stanovenú celosvetovú premiéru na 27.11.2013.
Zdroje : Geektyrant.com, Screenrant.com, Commingsoon.net.com
Čítať viac...
Nahor