Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

LUCY: Akčná jazda Scarlett Johansson v réžii Luca Bessona! V kinách už v auguste 2014

Režisér, scenárista a producent Luc Besson má zvláštny dar. A tým je schopnosť vycítiť dobrý filmový scenár a námet, pretransformovať ho na plátno a dobre zarobiť. V jeho režisérskej filmografii nájdeme len úspešne komerčné snímky ako Brutálna Nikita, Magická hlbočina, Leon, Piaty element či minuloročný Mafiánovci. Scenáristicky a produkčne zastrešoval filmy ako Taxi, Kuriér, Wasabi, Purpurové rieky či 96 hodín, ktoré sa stali komerčne úspešnými hitmi. Jeho posledný režisérsky počin, ktorý uvidíme v našich kinách, sa volá LUCY. Hlavnú úlohu stvárnila momentálne najžiadanejšia herečka Scarlett Johansson a podľa traileru pôjde o akciou nabitý futuristický thriller.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]MVt32qoyhi0[/youtube]

Dej filmu nás zavedie do futuristického sveta, kde je spoločnosť a ľudstvo závislé na technológiách a zábave, spoločnosti vládne mafia a ulice ovládajú pouličné gangy. Politici sú prepojení so skorumpovaným súdnym systémom a obchodu s drogami, čo je veľmi výnosný obchod. Lucy žije v Taipei v Taiwane, kde je unesená a nasilu donútená k práci ako poslíček pre drogové kartely. Lucy musí pašovať drogy vo svojom tele, ale zhodou nepríjemných udalostí sa jej droga do tela uvoľní a Lucy sa nevysvetliteľným spôsobom transformuje na „nadčloveka“. Dokáže absorbovať nesmierne množstvo informácií a vedomostí, dokáže ovládať mysľou ľudské bytosti a veci okolo, získava obrovskú silu, dokáže pracovať s energiou okolo seba, dokonca necíti žiadnu fyzickú bolesť. Tým sa stáva nebezpečnou pre drogový kartel, ktorý ju násilím uniesol a donútil pašovať drogy. Vydáva sa na cestu pomsty a je rozhodnutá urobiť poriadok v skorumpovanom systéme a to tým najtvrdším spôsobom.

lucy movie 3 lucy movie lucy-trailer

Vo filme si okrem Scarlett Johansson zahrala aj ďalšia hviezda – Morgan Freeman. Hviezdne herecké duo doplňujú Jan Oliver Schroeder, Analeigh Tipton, Min-sik Choi, Amr Waked, Pilou Asbæk, Mason Lee, Claire Tran alebo Frédéric Chau.

Zaujímavosťou je, že pôvodne Luc Besson počítal obsadiť do hlavnej úlohy Angelinu Jolie.

Film má naplánovanú európsku premiéru na 22.08.2014.

Zdroje : TotalFilm.com, IndieWire.com, Cosmicbooknews.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor