Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Líbanky – ďalší príjemný film Jana Hřebejka

Nový česko-slovenský film známeho režiséra Jana Hřebejka LÍBÁNKY sa už premieta v slovenských kinách.

Doteraz publikované zahraničné kritiky sa zhodujú v tom, že LÍBÁNKY sú výnimočným filmom. Hovoria o elegantne spracovanej dráme a výborných hereckých výkonoch ústrednej trojice postáv. Tajomstvá, doteraz skryté v ich minulosti, sa v malých dávkach postupne predierajú do súčasnosti a držia diváka v napätí až do konca.

Podľa informácií od distribútora filmu na Slovensku, spoločnosti Forum Film, kvalitu filmovej novinky potvrdzuje aj záujem svetových filmových festivalov. Po úspechu na domácej pôde v Karlových Varoch, kde na tohtoročnom 48. ročníku KVIFF získal cenu za réžiu, zabojuje tento horúci favorit národných nominácií na slávneho Oscara aj o ďalšie prestížne filmové ocenenia. V septembri sa predstaví zahraničnému publiku na filmovom festivale v Toronte, v októbri v kórejskom Busan a v novembri ho uvidia aj diváci v Thessalonikách. 

Jan Hřebejk, jeden z najznámejších a najobľúbenejších českých režisérov poslednej doby, týmto filmom uzatvára voľnú trilógiu príbehov zo súčasnosti, ktorú tvoria aj filmy Kawasakiho ruže a Nevinnosť. Pod všetkými troma scenármi je podpísaný Petr Jarchovský a ich spoločným menovateľom je pamäť a ničivé tajomstvá, ktoré po rokoch zasahujú do života postáv a menia ich rôznymi smermi.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]EymxInjCN5o&noredirect=1[/youtube]

LÍBÁNKY sa odohrávajú počas dvoch dní svadobnej oslavy Terezy a Radima. Pre oboch je to už druhá skúsenosť s manželstvom a obaja sú presvedčení, že tentokrát im to vyjde.  Nevesta aj ženích žiaria šťastím a zdá sa, že idylka je dokonalá. Ale len do chvíle, kým sa pri svadobnom stole neobjaví nepozvaný hosť … Hlavnú úlohy nevesty, ktorej sa svadobný deň zmení na zlý sen, zveril režisér Jan Hřebejk jednej z najobsadzovanejších českých herečiek súčasnosti a päťnásobnej držiteľke Českého leva Anne Geislerovej. Jej partnera hrá Stanislava Majer, vynikajúci divadelný herec, ktorý sa vďaka svojej charizme bude na plátnach kín objavovať častejšie. 

Libanky_posterSK

libanky 2

Zdroj: Forum Film Slovakia, s.r.o.

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor