Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Legendárna Včielka Maja je späť! Už v novembri v kinách

Už začiatkom novembra príde do kín na Slovensku Včielka Maja 3D s novým dobrodružstvom. Zvedavá Včielka Maja a jej priateľ Willy musia zachrániť úľ od chamtivého poradcu kráľovnej a ukončiť tak nepriateľstvo medzi včelami a sršňami.

Čerstvo vyliahnutá Včielka Maja je ako malá víchrica, ktorá nedodržiava pravidlá úľa. Jedno z týchto pravidiel je nedôverovať sršňom žijúcim mimo lúky. Z krádeže včelej materskej kašičky sú preto podozrivé práve sršne a Maja je vnímaná ako komplic. Nikto jej neverí, a to až na kamaráta Willyho. Spolu sa vydávajú na strastiplnú cestu medzi sršne, aby našli skutočného vinníka…

V Nemecku sa film dostal do kín už v priebehu septembra, u nás a v Česku bude mať film premiéru 6. novembra. Animovaná snímka vznikla v nemeckej a austrálskej produkcii, jej stopáž je 79 minút.

V roku 2012 sa pri tom nemecká stanica ZDF pokúsila vrátiť legendárny seriál s novými časťami a v modernom spracovaní. Pri príležitosti 100. výročia knižnej predlohy pre seriál od Waldemara Bonselsa – Včielka Maja a jej dobrodružstvá, vzniklo až 78 11-minútových častí.

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor