Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Last Days on Mars – napínavý sci-fi horor v decembri v kinách

Červená planéta Mars si už v Hollywoode svoje „užila“ a musíme konštatovať, že filmy ktoré sa odohrávali na jej povrchu moc veľa vody nenamútili. Za zmienku možno stoja len snímky Červená planéta (2000), Duchovia Marsu (2001) alebo Misia na Mars (2000). Tvorcom v Hollywoode ale asi tento fakt moc neprekáža a po sci-fi snímkoch ako Prometeus alebo Europa Report prichádza do kín sci-fi horror Last Days on Mars, ktorý využije všetko to, čo majú diváci radi.


Film mal svoju slávnostnú premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes a kritici sa slušne vyjadrovali k vizuálnej stránke filmu ako aj k ponurej a klaustrofobickej atmosfére filmu plnej napätia, neistoty a skrytej paranoje.
 
 
[youtube width=“600px“ height=“400px“]2S70_QmuyfY[/youtube]
 
[youtube width=“600px“ height=“400px“]xzkRtZakrkk[/youtube]
 
 
A o čom film vlastne bude ? 
 
The-Last-Days-On-Mars-imagge image
 
Mars. Cieľ misie: Odber a prieskum vzoriek z povrchu. Posledné dni výskumného programu na planéte sa chýlia ku koncu. Tím astronautov je blízko prielomu, pretože sa im podarilo odhaliť mikroskopické známky života v jednej z nazhromaždených vzoriek. Kozmická loď je na ceste posádku vyzdvihnúť. Ešte predtým sa ale dvaja astronauti vydávajú von pre ďalšie dôkazy a vzorky, ktoré môžu plne potvrdiť ich zásadný nález. Dôjde však k nehode a jeden z členov zahynie. Jeho telo potom poslúži neznámej mikroskopickej forme ako hostiteľská schránka. Kozmonaut znovu ožije a na základni vypukne teror a panika.
 
last-day-on-mars-stil3434l Last-days-on-mars-1 Last-days-on-mars-2 627-last-days-on-mars-photo-nick-wall
 
Vo filme sa zo známejších hercov objavia Liev Schreiber, Elias KoteasJohnny HarrisRomola Garai , Olivia Williams  alebo Goran Kostic.
 
mars Last-days-on-mars_pic
 
Réžiu mal pod palcom Ruairi Robinson, ktorý podľa prvých ohlasov ako aj trailerov odviedol dobrú prácu.
 
Film má naplánovanú celosvetovú premiéru na 6.12.2013
 
Zdroje : Screenrant.com, Liveforfilms.com, Geektyrant.com
Čítať viac...
Nahor