Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Kultový Jurský park opäť ožíva: Štartuje nová filmová séria o dinosauroch Jurský svet!

Ak patríte medzi fanúšikov trilógie Jurského parku / Jurský park (1993), Jurský park – Stratený svet (1997), Jurský park 3 (2001) / určite ste zaregistrovali, že štúdio Universal so rozhodlo oživiť kultovú sériu. Nepôjde však o pokračovanie, ale o úplne nový film, ktorý má ambíciu vytvoriť novú sériu. A tak sa už tento jún môžeme tešiť na nové dobrodružstvá vo filme Jurassic World / Jurský svet. Natáčanie filmu prebiehalo na Havaji minulý rok a štúdio Universal už vypustilo do sveta oficiálne trailery, ktoré sa stali hitom internetu.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]RFinNxS5KN4[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]4mvWuky1g0g[/youtube]

Dvadsaťdva rokov po udalostiach v Jurskom parku (1993) predstavuje Isla Nublar plne funkčný zábavný park s názvom Jurský svet, vybudovaný podľa pôvodných predstáv Johna Hammonda (Richard Attenborough). Vlastníkom nového parku je spoločnosť Masrani, ktorá z neho vybudovala svetoznámu zábavnú atrakciu.  Owen (Chris Pratt), jeden zo zamestnancov zábavného parku, sa zameriava na výskum správania Velociraptorov a je si dobre vedomý rizika, ktoré mäsožravé dinosaury predstavujú. Návštevnosť parku však začne klesať a tržby sa znižujú, preto majitelia vyžadujú nasadenie nových atrakcií. Tím výskumníčok a výskumníkov tak vypustí do parku geneticky modifikovaného dinosaura, neuvedomujúc si, aký problém a smrteľne nebezpečné riziko týmto krokom spôsobia.

Jurassic_World_3 Jurassic_World_4 jurassic-world-image-1 jurassic-world-image-2 jurassic-world-image-3 jurassic-world-image-4 jurassic-world-trailer-image-1-600x297 jurassic-world-trailer-image-7-600x298 jurassic-world-trailer-image-8-600x298 jurassic-world-trailer-image-22-600x296

Obsadenie je opäť hviezdne a v hlavných úlohách sa predstavia Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jake M. Johnson, Judy Greer, Katie McGrath, Vincent D’Onofrio, Nick Robinson alebo Omar Sy. Režisérsky sa pod film podpísal Colin Trevorrow a produkčne sa na filme podieľal aj tvorca pôvodnej trilógie Steven Spielberg.

Dátum slovenskej premiéry je stanovený na 11. 6. 2015.

Zdroje: Screenrant, Collider, Movieinsider

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor