Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

KANDIDÁT – nový slovenský film, ktorý vás prekvapí!

Na jeseň sa do našich kín dostane nový česko-slovenský film Kandidát, ktorý vznikol na motívy románu Maroša Hečka a Michala Havrana “Kandidát – denníky z odpočúvania”. Jeho dej sa odohráva v období kampane pred nekonkrétnymi prezidentskými voľbami v konkrétnej krajine. Dvaja najatí odpočúvači s prezývkami Jazva (Michal Dlouhý) a Blonďáčik (Michal Kubovčík) nevedia, pre koho pracujú. Ich hlavnou úlohou je sledovať majiteľa významnej reklamnej agentúry Adama Lamberta, ktorého presvedčivo zahral Marek Majeský. Ten dostáva príkaz, aby pomohol neznámemu prezidentskému kandidátovi s írečitým menom Peter Potôň získať vo voľbách dve až tri percentá. Má tým oslabiť pozície ostatných opozičných kandidátov. Lambert je však až príliš ambiciózny na to, aby sa s takouto podradnou úlohou uspokojil a tak sa so svojím konkurentom z reklamnej branže Ivanom Müllerom (Ján Jackuliak) staví o celý svoj majetok, že z človeka z ľudu, teda z Petra Potôňa, urobí hlavu štátu. Vo vedľajších úlohách sa predstavili Pavel Nový v úlohe generála, Roman Luknár ako Bachratý – riaditeľ kancelárie premiéra, ale aj neherec Pavel Slabý, ktorý sa zhostil úlohy úlisného biskupa.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]6VKAzDFGS7g[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]RwLPISPn0EQ[/youtube]

 

Vo filme sa objavia aj obaja autori románu Kandidát – Michal Havran aj Maroš Hečko, ktorý stvárnil postavu nemocničného sanitára. Okrem nich sa v ňom mihne aj niekoľko verejnosti veľmi dobre známych tvárí, ktoré budú pre divákov asi nečakaným prekvapením. Film sa nakrúcal v roku 2012 prevažne v Bratislave, ale niekoľko exteriérových záberov vzniklo aj v Prahe.

 

kandidat2 kandidat3

 

 

Kandidát je politickou fraškou, smutno-smiešnym zobrazením toho, čo sa v tejto malej krajine udialo, deje a veľmi ľahko udiať môže. Je satirickou analýzou spoločnosti, ktorá sa nechá manipulovať bohatými a mocnými. Kandidát je manifestom proti tajomstvu. Aj keď ide o film skôr vážny, chvíľami až dramatický a plný napätia, tak v ňom nechýba humor a nadhľad nad súčasným stavom spoločnosti.

 

kandidat9 kandidat10 kandidát 7 kandidát 8

kandidát11 kandidát 12

 

 

Vo filme aj uvidíte Moniku Hilmerovú, Milana Chalmovského, Lukáša PelčaDušana Vicena.

 

kandidat 1

 

Film uvidíme v slovenských kinách 10.10.2013.

 

Oficiálne stránky filmu: www.filmkandidat.sk

 

Zdroj : Oficiálny text distribútora

Čítať viac...
Nahor