Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Jurský park 4 opäť v rukách Stevena Spielberga

Už sa zdalo že Jurský park 4 neuzrie svetlo sveta keď tu začiatkom roka začali prenikať prvé informácie o možnom pokračovaní. Skalní fanúšikovia všetkých troch filmoch sa  okamžite začali predháňať v informáciách o čom by asi pokračovateľ mohol byť. Následne štúdio Universal vydalo konečné vyhlásanie a určilo aj termín 16. Júna 2013 ako začiatok natáčania ďalšieho diela aj s víziou režiséra Colina Trevorrowa , ktorý prepracoval a prepísal pôvodný scenár Ricka Jaffy a Amandy Silver (Zrodenie planéty opíc) společne s Derekem Connollym. Následne však štúdio vyhlásilo že z dôvodu časovej tiesne sa celý projekt posúva na neurčito ako aj s odôvodnením že projekt vyžaduje viac času a dokonalú prípravu. 

A o čom by mal asi teda Jurský park 4 byť ?

Podľa neoverenej synopse sa štvrtý diel bude odohrávať opäť na ostrove Isla Nublar, kde funguje a prosperuje obrovský zábavný park  s dinosaurami ako si ho vysnil John Hammond.  Dinosaurusi pekne „skrotené“ a pod dohľadom zarábajú tučné peniaze a všetko je strážené dokonalým zabezpečovacím systémom. Tešiť sa máme na klietky plné nových druhov ako aj  obrie akváriá s vodnými jaštermi. Ako to ale už býva, chybička sa vyskytne a tu sa začnú diať nepríjemné veci. Okrem klasických „dino“ monštier sa má objaviť aj úplne nový inteligentný dinosaurus, ktorý bude mimoriadne inteligentný a nebezpečný. A práve on spôsobí veľké problémy v parku kde si asi vychutná aj pár návštevníkov. Skupinka ľudí sa tak bude musieť pokúsiť využiť aj skrotené vyšľachtené Raptori či Tyranosauri k premohnutiu tohto monštra.  

To všetko ale nemusí byť pravda pretože pôvodná synopsa vychádzala zo staršej verzie scenára Ricka Jaffu a Amandy Silver. Posledné správy však hovoria o tom, že do projektu opätovne aktívne vstupuje sám veľký Steven Spielberg a začína sa od začiatku s prizvaním paleontológa Jack Hornera, ktorý sa podielal ako odborný poradca na všetkých dieloch Jurského Parku, ako aj všetkých doteraz nerealizovaných scenárov Jurského Parku 4. Podľa aktuálneho vyjadrenia režiséra Colina Trevorrowa nebol Spielberg  spokojný s pôvodnou verziou scenára, tak sa rozhodol  osobne dohliadnuť na novú verziu. Sám Trevorrow povedal,  že na scenári pracuje len malý okruh spolupracovníkov, ktorého súčasťou je okrem neho a scenáristu Derricka Connellyho tiež Steven Spielberg, ktorý  :  „už to robí celé desaťročia, má ohromné filmové znalosti a ovláda rozprávačský jazyk. So Spielbergom to vôbec nepôsobí, ako by ste dostávali pripomienky nejakého štúdiového šéfa, naozaj sa snažíme (Jurskému Parku 4) dostať na kožu a natočiť tak tennajlepší možný film“.

Tak či onak, čas ukáže či projekt nepôjde ku ľadu a či sa konečne dočkáme ďalšieho pokračovania dinosaurej klasiky. Ešte pár ohliadnutí ako išiel čas s Jurským parkom.

 

Zdroje :  www.craveonline.comwww.jurassicpark4-movie.com/newswww.slashfilm.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor