Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Jupiter vychádza – dokonale vizuálny sci-fi snímok kultového režisérskeho dua súrodencov Wachowských

V dejinách kinematografie nie je veľa súrodeneckých režisérskych dvojíc, ktoré dokážu natočiť kvalitný a hlavne komerčne úspešný film. Takými sú  napríklad Peter a Bobby Farrellyovci (Niečo na tej Mary je, Blbý a blbší), Paolo a Vittorio Taviani (Cézar musí zomrieť), Joel a Ethan Coenovci alebo Andy a Lana Wachowský (Matrix, Atlas mrakov). Tí poslední pre nás opätovne pripravili dokonale vizuálne prepracovaný snímok s názvom Jupiter Ascending / Jupiter vychádza. Ten podľa traileru a fotografií bude opäť vizuálne prepracovaný a čakajú nás dych berúce akčné scény či futuristické vyobrazenia. Súrodenci Wachowský sú známi svojím perfekcionalizmom ako aj vizionárstvom o čom nás presvedčili už vo filmovej trilógii Matrix alebo v ich poslednom kritikmi ospevovanom a velebenom počine Atlas mrakov.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]THVFkk-sEus[/youtube]
A o čom bude ich najnovší film ?
V ďalekej budúcnosti sledujú Zem vyvinutejšie bytosti z vesmíru, ktoré kombinujú ľudskú a zvieraciu krv a DNA, aby tak získali co najefektívnějších jedincov. Keď Kráľovná vesmíru zistí, že bezvýznamná ruská imigrantka Jupiter (Mila Kunis) má rovnakú DNA ako ona, znamená to, že by pre nich mohla byť hrozbou, a rozhodne sa ju zlikvidovať. Jupiter žije ako bežná a ničím zaujímavá žena, utápajúca sa v problémových vzťahoch a s prácou ako čistička toaliet. Vôbec netuší ako dôležitá je vo veľkej vesmírnej hre a keď Kráľovná vesmíru posiela na Zem nájomného zabijaka Djanga Wise (Channing Tatum) nemá poňatia ako  to zmení život jej a ľuďom v jej okolí. Nájomný zabijak pochopí, že táto úloha mu bude osudná, keď sa do nej zamiluje a pridá sa na jej stranu s úlohou chrániť ju.
Jupiter-Ascending-C-Tates Jupiter-Queen 1463002_10152059100274153_198437067_n safe
Ako to býva zvykom herecké obsadenie filmu je prvotriedne a v hlavných úlohách sa nám predstavia Mila Kunis, Channing TatumEddie Redmayne, Sean Bean, Douglas Booth, Tuppence Middleton, James D’Arcy, Tim Pigott-Smith alebo Du-na Bae.
Nakrúcanie filmu prebiehalo vo Veľkej  Británii a Chicagu v USA. Herci mali dosť ťažkú úlohu pri natáčaní, pretože väčšinu kaskadérskych kúskov museli absolvovať osobne čo bolo niekedy veľmi fyzicky náročné. Taktiež je dôležité poznamenať že ide o prvý 3D film súrodencov Wachowských.
Film má naplánovanú premiéru na budúci rok a do slovenských kín sa dostane 24.7.2014.
Zdroje : Collider.com, Indiewire.com, GeekTyrant.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor