Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Jude Law ako bývalý zločinec v komediálnej krimi dráme Dom Hemingway v kinách už čoskoro

Onedlho sa do kín dostane nová britská komediálna krimi dráma Dom Hemingway, režiséra a scenáristu Richarda Sheparda (Lovci tieňov, Matador). Filmovej spoločnosti Recorded Studio a BBC Films sa podaril do snímku obsadiť britskú hviezdu Jude Lawa (A.I., Talenotvaný pán Ripley, Sherlock Holmes).
[youtube width=“600px“ height=“400px“]vHOWTGto4AM[/youtube]
Film hovorí o bývalom trestancovi (Jude Law), ktorý sa vracia na slobodu po odpykaní si 12-ročného trestu za lúpež. Hneď po prepustení z väzenia sa spojí so svojim bývalým kumpánom (Richard E. Grant) ktorého pri vyšetrovaní lúpeže zamlčal a žiada od neho finančné vyrovnanie za mlčanie, ktorým chránil nielen jeho, ale aj ich mafiánskeho bossa a zosnovateľa plánu, pána Fontaina (Demián Bechir). Dom sa taktiež po pobyte vo väzení snaží stretnúť a udobriť sa so svojou dcérou Evelyn (Emilia Clarke), avšak postupne sa ocitá opäť vo svete násilia, podvodov a klamstva. A toto je svet,  ktorý dobre pozná a ktorý ho môže znova dostať tam, odkiaľ sa práve vrátil.
DH1 DH2 DH3
dom-hemingway-red-dress
V hlavných úlohách sa okrem Juda Lawa objavia aj  Richard E. Grant, Demián Bichir, Emilia Clarke, Kerry CondonNathan Stewart-Jarrett.
dom-hemingway-law-smoke dom-hemingway-law-talk dom-hemingway-law-walk
dom-hemingway-the-bird
Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale v Toronte 8.9.2013 kde zožal kladné divácke ohlasy. Do kín sa film dostane 17.11.2013.
dom_hemingway_2_jpg_size_xxlarge_promo
Zdroje : uproxx.com, joblo.com, empireonline.com
Čítať viac...
Nahor