Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jake Gyllenhaal sa stretne so svojim dvojníkom v novom mysterióznom thrillery Enemy / Nepriateľ !

Jake Gyllenhaal  nás svojimi poslednými filmami (Rendition/Odvlečený, End of Watch/Patrola alebo Prisoner/Zmiznutie) presvedčil, že aj ťažšie žánrové postavy dokáže zvládnuť s bravúrnou ľahkosťou a dať im pečať vnútornej emócie. Zaslúžene patrí medzi najrešpektovanejších mladých hercov v Hollywoode. Preto by sme sa nemali čudovať, že v jeho najnovšom filme Enemy, ktorý sa úspešne premietal na svetových filmových festivaloch ako napríklad Stockholm International Film Festival, Toronto International Film Festival, Palm Springs International Film Festival či International Film Festival Rotterdam, si Jake Gyllenhaal zahral dvojúlohu!

[youtube width=“600px“ height=“400px“]FJuaAWrgoUY[/youtube]

Mysteriózny thriller Enemy je nakrútený ako adaptácia novely „O Homem Duplicado“ portugalského autora José Saramaga a rozpráva nám príbeh vysokoškolského učiteľa dejepisu , ktorému sa v jeden moment zmení život po zhliadnutí video kazety, ktorú mu odporučili kolegovia a na ktorej zbadá muža vyzerajúceho presne ako on pred piatimi rokmi.  Nájomný detektív na ktorého sa obráti v snahe zistiť totožnosť muža z video kazety mu prezradí meno tohto človeka. Je ním Anthony Saint Claire a Adam sa rozhodne zistiť a vypátrať čo najviac tajomstiev o svojom dvojníkovi. Jeho pátranie sa však mení na posadnutosť a ich životy sa začnú čoraz viac spoločne preplietať v očakávanom vyvrcholení ich rozdielnych osobností, ktoré sťahujú vo svojom boji do víru udalostí nielen seba, ale aj svojich blízkych.

enemy 1 enemy 2 enemy 3 Enemy 4 Enemy 5 Enemy 6 enemy isabela an_enemy_gyllenhall-620x429 An-Enemy-gyllenhall-2-620x429 enemy
Film režíroval skúsený režisér Denis Villeneuve, ktorý s Jake Gyllenhaalom nakrútil aj film Prisoner/Zmiznutie. Do ďalších úloh režisér obsadil Mélanie LaurentSarah Gadon, Isabellu RosselliniStephena R. Harta, Jane MoffatJoshua Peacea alebo Kiran Firiesen.

enemy poster enemy-movie-poster Enemy-Poster-600x867

Ako som vyššie spomínal, film momentálne premietajú na filmových festivaloch a oficiálne sa do filmovej distribúcie dostane 14.3.2014.

Zdroje : cinemablend.com, indiewire.com

Čítať viac...

Viac v Aktuality

Nahor