Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Hackeri ukradli scenár k novému Bondovi! Škoda môže vyjsť na 64 miliónov libier!

Podozrenia z veľkého cyber útoku vedú do Severnej Kórey.

Štúdio Sony Pictures má veľké problémy s jej najsilnejším artiklom Jamesom Bondom. Nový film Spectre, ktorého premiéra bola stanovená na 6. november 2015, môže byť ohrozený. Iba túto sobotu producenti filmu zistili, že z počítačov v Sony Pictures bola ukradnutá kópia scenáru k filmu, čo by mohlo znamenať vysoké škody. Aj keď hovorca štúdia vyvrátil špekulácie, že by sa výroba nového Jamesa Bonda zastavila, bezpečnostní analytici tvrdia, že by tento útok mohol vyjsť Sony až na 64 miliónov libier, kým dá veci do poriadku. Pre štúdio je Bondovka kľúčovým artiklom, Skyfall zarobil celosvetovo 1,1 miliardy dolárov.

Viacerí smerujú pôvod útokov do Severnej Kórey. Podľa nepotvrdených informácií by mohla byť za útokom hackerská skupina Guardians of Peace napojená práve na komunistickú krajinu. Štúdiu už narobila nemálo problémov. Dôvodom útokov zo strany Severnej Kórey má byť komédia od Sony The Interview, ktorá si uťahuje z vodcu Kim Jong Una, pričom zahŕňa aj sprisahanie CIA s cieľom zabiť diktátora.

Sony zaznamenalo útoky už 24. novembra, kedy sa na obrazovkách personálnych počítačov objavila červená kostra s varovaním a požiadavkami, ktoré malo štúdio splniť. Hackeri tiež vypustili na internet štyri filmy štúdia, Guardians of Peace rovnako zverejnili citlivé dokumenty s platmi pracovníkov Sony Pictures.

Zdroj: telegraph.co.uk

Čítať viac...
Nahor