Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Grace of Monaco – autobiografický príbeh kňažnej Grace s Nicole Kidman v hlavnej úlohe

Grace, kňažná monacká,  alebo skôr Grace Patricia Kellyová bola Oscarom ocenená americká filmová a divadelná herečka, ktorú americký filmový inštitút zaradil v roku 1999 na trináste miesto v zozname najlepších amerických herečiek. Ale okrem úspešnej filmovej kariéry sa preslávila aj tým, že sa stala najkrajšou princeznou histórie. Grace Kelly sa ňou stala po svadbe s monackým kniežaťom Rainierom III. v roku 1956. Pár sa zoznámil rok predtým na Francúzskej riviére, kde Kelly nakrúcala film režírovaný Alfredom Hitchcockom. Dvoreniu 32-ročného kniežaťa odolať nedokázala, v tom čase patril medzi najžiadanejších mužov planéty. Keď dvojica ohlásila zásnuby, radovalo sa z toho celé Monako, ktorého existenciu ohrozoval chýbajúci potomok a z toho dôvodu sa uvažovalo o tom, že sa naspäť pričlení k Francúzsku. Svadba s americkou herečkou situáciu vyriešila a opäť upriamila pozornosť na jeden z najmenších štátov sveta.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]BHANXyIViVE[/youtube]

 

Najnovší film Grace of Monaco, ktorý prichádza do kín zobrazuje obdobie, v ktorom sa Grace vzdá svojej úspešnej a rozbehnutej hereckej kariéry, aby sa stala vládkyňou na plný úväzok po boku svojho manžela. I keď sa dostáva do tieňa svojho manžela dokáže naplno využiť svoj šarm a politických k tomu, aby zachránila Monako.

 

Grace-of-Monaco-movie (1) Grace-of-Monaco-movie (2)

 

 

V hlavnej úlohe sa predstaví Nicole Kidman, ktorá presvedčila producentov a režiséra a bola vybraná z veľkého množstva herečiek, ktoré mali o túto rolu záujem ako Jessica Chastain, Emily Blunt, Charlize Theron, Reese Witherspoon, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Rosamund Pike, Amy Adams, January Jones a Elizabeth Banks.  V ulohe kniežaťa Rainiera III. sa predstaví charizmatický  Tim Roth. Vo filme režiséra Oliviera Dahana ďalej uvidíme hviezdnu hereckú elitu ako Milo Ventimiglia, Parker Posey, Paz Vegu, Franka Langella, Dereka Jacobiho, Geraldine Somerville, Roberta Lindsaya alebo Nicholasa Farrella.

 

***Exclusive Allrounder***MINIMUM FEE SET AT 500 GBP FOR USE OF THESE IMAGES. STRICTLY NO INTERNET USE***

 

 

Scenár Arasha Amela k filmu bol uvedený v rebríčku „Hollywood Black List“ medzi najlepšími doteraz nespracovanými projektmi za rok 2011. Výroba na filme sa začala v septembri 2012, v Paríži a Mentone vo Francúzsku. V októbri 2012 sa výroba presťahovala do Talianska, najprv do Grimaldi, dediny neďaleko Ventimiglia, potom do dediny Mortola. Filmovej produkcii sa podarilo vybaviť  povolenie na  uzavretie monackého námestia námestí na dobu 24 hodín a to v októbri. Počas tejto doby, štáb nakrúcal exteriérové zábery v meste a v okolí kasína Monte Carlo.

 

Film má celosvetovú premiéru 27.11.2013

Zdroje : Collider.com, Variety.com, entertainment.time.com

Čítať viac...
Nahor