Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Frozen – nový klasický „animák“ od tvorcov Na Vlásku (VIDEO)

Koncom roka príde do našich kín nový animovaný snímok z dielne štúdia Walt Disney Pictures s názvom Frozen / Ľadové Kráľovstvo. Tak ako pri predchádzajúcich animovaných rozprávkach siahli tvorcovia Chris BuckJennifer Lee  (Na Vlásku, Ralph – Rozbi to) po klasickom námete a tento raz, padla voľba na  Andersenovu Snehovú kráľovnú. Ako sme však zvyknutí, tvorcovia využili len kostru príbehu a nový „animák“ sa bude hemžiť postavami či postavičkami, s ktorými nemá predloha nič spoločného.
A o čo v rozprávke pôjde ?
[youtube width=“600px“ height=“400px“]2Jw-AeaU5WI[/youtube]
Anna (Kristen Bell) je prekliata svojou staršou sestrou, bezcitnou ľadovou kráľovnou Elsou (Idina Menzel), ktorá žije v odlúčení. Jedinou šancou a možnou nádejou  ako kruté prekliatie zrušiť, je dlhý a veľmi nebezpečný pochod zamrznutou, nemilosrdnou krajinou. Na tejto  strasti plnej ceste sú pri Anne horal a ošľahaný dobrodruh Kristoffer (Jonathan Groff) so svojim osobitým sobom Svenom, a nešťastný smoliar – snehuliak Olaf. Z  ich pomocou je tak Anna schopná bojovať s ubúdajúcim časom, aby jej srdce kliatbou navždy nezamrzlo a tiež s armádou královniných ľadových príšer.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]OSi2pEjrG7Y[/youtube]
Muzikálový charakter rozprávky znamená, že sa v radách hercov tentoraz vyberalo hlavne medzi muzikálovými a hudobne nadanými hercami známymi  z projektov, kde o spev nebolo núdza. Postavičky naspievali, ale hlavne nahovorili: Kristen Bell, Alan Tudyk, Josh Gad, Idina Menzel alebo Jonathan Groff.
frozen4 frozen1 frozen2
frozen3new-trailer-for-disney-s-frozen-watch-now-145446-a-1380215558-470-75
Film má naplánovanú svoju európsku premiéru vo Veľkej Británii a to na 06.12.2013
Zdroje : EW.com, TotalFilm.com
Čítať viac...
Nahor