Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Filmová novinka plná hviezd – charizmatická Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor …

Už viackrát sme konštatovali, že tohtoročný  filmový festival v Toronte priniesol v premiére úchvatné filmové snímky, ktoré svojou kvalitou predčili minulé festivalové ročníky.
K takýmto snímkam sa určite zaradil aj film August: Osage County. Film nakrútený podľa divadelnej hry scenáristu, spisovateľa a herca Tracyho Lettsa sa stal malým prekvapením a to nie len z dôvodu kvalitnej zápletky a príbehu filmu, ale hlavne množstvom jedinečných hereckých osobností. Musíme konštatovať, že hviezdami sa film naozaj len hemží. Meryl Streep, Julia Roberts, Benedict Cumberbatch, Ewan McGregor, Abigail Breslin, Juliette Lewis, Chris Cooper, Margo Martindale, Dermot Mulroney, Sam Shepard, Misty Upham alebo Julianne Nicholson rozohrávajú neuveriteľný herecký koncert.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]4VBEZrkCT8Q[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]WwcRrgmoeAY[/youtube]
A o čom príbeh plný hviezd vlastne je ?
Nie moc úspešný básnik Beverly Weston (Sam Shepard) má problémy s alkoholom, zatiaľ čo jeho manželka Violet (Meryl Streep), ktorá má diagnostikovanú rakovinu pažeráku, si zase vybudovala  závislosť na drogách. Beverly sa rozhodne, že najme mladú Johnnu (Misty Upham), aby sa o Violet starala a mala ju pod dohľadom. Niekoľko týždňou potom Beverly bez stopy zmizne. Rodina sa spoločnými silami snaží o jeho nájdenie a vypátranie. O pár dní neskôr prichádza zdrvujúca správa o jeho samovražde. Kvôli tejto udalosti se domov vrátia dcéry Westonových, Barbara (Julia Roberts) spolu s manželom a dcérou, a Karen (Juliette Lewis) po boku svojho priateľa. Tretia dcéra Ivy (Julianne Nicholson) býva spoločne s matkou a svojou dcérou (Abigail Breslin). V priebehu niekoľko nasledujúcich dní dochádza k rodinnému zúčtovaniu a odhaleniu starých jaziev, ktoré mali zostať zabudnuté. Violet a Barbara se nikdy navzájom nepochopili. Taktiež  sa ukáže, že Karenin snúbenec holduje marihuane a pokúša sa zneužiť svoju neter. Ivy plánuje utiecť so svojím bratrancom. Pustý a ošumelý dom so zabednenými okenicami na americkom Stredozápade sa tak stáva dejiskom rodinnej drámy, okorenenej nutnou dávkou sarkastického humoru.
august-osage-county-meryl-streep-600x400 a_610x408
august-osage-county new-trailer-for-august-osage-county-with-cumberbatch-mcgregor-and-roberts-video
august-osage-county-julia-roberts-600x302
Produkčne snímku zastrešovali George Clooney a Grant Heslov.
august-osage julia-roberts-meryl-streep-new-august-osage-county-trailer
Film v réžii Johna Wellsa (The Company Man) mal premiéru na filmovom festivale v Toronte tento rok. Do európskych kín je premiéra naplánovaná na január tohto roku.
Zdroje : Variety.com, Insidemovies.ew.com, Vulture.com, Collider.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor