Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

EARTH TO ECHO – filmové sci-fi dobrodružstvo nakrútené za neuveriteľných 5 mil. dolárov!

To, že aj za malé peniaze sa dá nakrútiť kvalitný film, sme sa presvedčili niekoľko krát. Ale keď k tomu pridáme že sci-fi film, niektorí zostanú zaskočení. Reálne to ale naozaj je. To sa stalo aj v prípade filmu Earth to Echo, ktorý vyprodukovalo štúdio Walt Disney iba za 5 miliónov dolárov. Evidentne si však nebolo isté do čoho ide a tak film vo fáze nakrúcania predalo spoločnosti Relativity Media. Tá film teraz začala promovať a v amerických kinách by sa mal objaviť v apríli budúceho roka.
Film nie je žiadna vážna sci-fi záležitosť, ale skôr príjemným oddychovým filmom pre detského diváka s nádychom filmov E.T., Super 8 alebo Wall-e, ale zároveň si zachováva svoju originalitu a jedinečnosť. A čom tento film bude?

[youtube width=“600px“ height=“400px“]9zWTNKtxEBI[/youtube]

Traja kamaráti Tuck, Munch a Alex žijú bežný život detí. Po tom čo začne developer demolačné a stavebné práce v ich okolí kde žijú, začnú dostávať nevysvetliteľné, záhadné a kódované SMS správy na ich mobilné telefóny. Presvedčení o tom, že sa deje niečo vážne, idú za svojimi rodičmi a úradmi a dúfajú, že im pomôžu. Nestane sa tak a kamaráti sa rozhodnú prísť na celú záhadu sami a rozlúštiť kódované SMS. Prežijú zaujímavé dobrodružstvo na ceste hľadania kódu, ale okrem toho sa im podarí objaviť aj mimozemskú bytosť, ktorá potrebuje zúfalo ich pomoc. Toto stretnutie a dobrodružstvo, ktoré chlapci zažijú, zmení ich životy naveky.
earth-to-echo_nws1 earth2ecgo
Film je režisérskym debutom Davea Greena. Najväčšou detskou hviezdou filmu je u nás z filmov neznámy, ale za to v Amerike populárna „X-Factor“ hviezda Brian „Astro“ Bradley. Okrem neho si vo filme zahrali Jason Gray-Stanford, Mary Pat Gleason, Arthur Darbinyan, Reese Hartwig, Ella Linnea Wahlestedt a Teo Halm.
earth-to-echo-thumb untitled
Či sa filmu dočkáme v našej kino distribúcii je otázne, ale ak bude film úspešný v USA, tak tá možnosť tu určite bude.
Zdroje : Collider.com, CinemaBlend.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor