Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Dwayne (The Rock) Johnson ako „brutálnejší“ Herkules!

 

V Hollywoode je trendom zarábať na všetkom a téma gréckej mytológie je určite nevyčerpateľnou studnicou, najmä v období sucha a zháňania sa po dobrých námetoch. Tak sa stalo aj to, že práve v týchto dňoch prebieha filmovanie príbehu ďalšej klasickej mytologickej postavy Herculesa v hlavnej úlohe s Dwayne Johnsonom (Kráľ Škorpión, Doom, Rýchlo a zbesilo 5-6), pre ktorého je tento projekt „splnením sna“.

 

Hercules_2Hercules_1Hercules_7

Hercules_4

 

 

 

Musíme však poznamenať, že pôjde o upravenú verziu príbehu a podľa informácií by mala  vychádzať s komiksovej verzie a pojatia Stevena Moorea, ktorý Herkulesa vykresľuje ako zničeného a unaveného muža, ktorý prišiel o svoju rodinu a jedinú útechu nachádza v krvavom boji. Nasledovaný vernými druhmi vstúpi do služieb kráľa Thrákia, ktorý dobrodruhov naverbuje k tomu, aby z jeho mužov vycvičili tú najnebezpečnejšiu armádu sveta. Podľa tvorcov pôjde o „nový a iný pohľad na klasický mýtus, ukotvený v realite a bez nadprirodzeného elementu“.

 

Hercules_6Hercules_5

 

 

Oficiálne synopsa filmu hovorí toto:

 

 

 

Všetci poznajú mýtus o Dvanástich úlohách pre Herkulesa Dvanásť Heraklových úloh). Náš príbeh začína po tom, čo boli práce dokončené a po tom, čo sa mýtus o Heraklovi vytratil. Herkules je prenasledovaný hriechmi svojej minulosti a stáva sa nájomným žoldnierom. Spolu s piatimi vernými druhmi cestuje antickým Gréckom, využíva svojej zašlej povesti na zastrašovanie nepriateľov a poskytuje svoj meč za odplatu. Keď ho ale láskavý kráľ Trácie a jeho dcéra požiadajú, aby ich ochránil pred krutým a desivým nepriateľom, musí sa Herkules opäť stať mýtickým hrdinom, ktorým už raz bol. Ak má dobro zvíťaziť a spravodlivosť pretrvať, musí sa stať opäť Herkulesom a naplniť svoj osud.

 

 
Hercules_3 Hercules_1

V hlavnej úlohe Herkulesa sa predstaví svalovec tmavšej pleti Dwayne Johnson, ktorý má vo zvyku komunikovať so svojimi fanúšikmi cez oficiálne siete a ktorý aj zverejňuje priebežne fotografie z nakrúcania. Okrem Dwayna si vo filme zahrajú Jospeh Finnes, ktorý v postave kráľa Eurystheusa zadá  Herkulovi 12 úloh, John Hurt v roli kráľa Thrákie, Ian McShane si zahrá Amfiaráosa – kňaza, veštca a bojovníka, ku ktorému Herkules chodí pre radu a Rufus Sewell si zahrá Autolyka, ktorý je synom boha Herma, ale je aj šikovný a zručný zlodej a muž, ktorý Herkulesa naučil zápasiť. V ďalších postavách sa nám predstavia Rebecca Ferguson (seriál The White Queen),  Tobias Santelmann Askel Hennie (Lovci hláv)  a Reece Ritchie.

 

 

Prinášame Vám aj fotografie z nakrúcania, ktoré zavesil na svoju stránku Dwayne Johnson a ktorý taktiež prezradil fanúškom, že čas na úpravu vlasov, fúzov a zamaskovanie tetovania sa pohybujú niečo cez 3 hodiny.

 

Nakrúcanie filmu začalo 10.6.2013 v Budapešti, kde nad celým projektom, ktorý nesie oficiálny názov Hercules: The Thracian Wars, bdie režisér filmu Brett Ratner (X-men: Posledný vzdor, Červený drak).

 

hercules-the-thracian-wars-dwayne-johnson
 

Film by mal mať celosvetovú premiéru 25.7.2014.

 

 

Zdroje : Dwayne Johnson (The Rock) Twitter, Collider, THR

 

 
Čítať viac...
Nahor